Kapesní atlas hub přehled

Kapesní atlas hub
https://www.databazeknih.cz/img/books/51_/515129/bmid_kapesni-atlas-hub-IAm-515129.jpg 5 57 57

Pomůcka pro snadnější poznávání nejběžnějších druhů jedlých i jedovatých hub. Na 80 tabulích je vyobrazeno 94 druhů našich nejhojnějších hub.

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Kapesní atlas hub. Přihlašte se a napište ho.

Nové komentáře (15)

dasa6360
11.07.2024 5 z 5

Knížečka, ke které se pravidelně vracím každý rok. Jak už napsala boxas, informace jsou detailní a přesné. Dozvíte se například, kde se daná houba vyskytuje, jak přesně vypadá klobouk, třeň, lupeny i dužnina, jakou má houba chuť i vůni, jak se chová po rozříznutí a samozřejmě i to, zda je jedlá, nebo ne. Barevné ilustrace vám navíc ukážou houbu ve všech jejích fázích. Praktická velikost se perfektně hodí do batohu nebo košíku – vím, že dneska už je všechno v mobilu, ale já jsem v lese nejšťastnější bez něj. :)

Calinda
21.04.2023 4 z 5

Knihu si pamatuji z dětství, tehdy se hodila a líbila se mi.

boxas
01.02.2022 5 z 5

Od jara do podzimu asi moje nejčtenější knížka. Věřím tomuto atlasu mnohem víc, než nějakým fotkám na internetu nebo než jiným zdrojům.
Je přesný, skvěle zpracovaný, praktický, každou houbu ukáže v různých fázích vývoje a z různých stran. Po těch letech, co ho mám, jsem nenarazila nikdy na lepší atlas hub!
Mohl by znovu vyjít v nějaké reedici. Aspoň bych konečně odložila ten svůj ohmataný výtisk z roku 1968, ve kterém je to samá záložka a samá poznámka.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Kapesní atlas hub v seznamech