Karma-cola - Výprodej tajemného Orientu přehled

Karma-cola -  Výprodej tajemného Orientu
https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/155434/bmid_karma-cola-vyprodej-tajemneho-orientu-155434.peg 3 3 3

Esejistická kniha je poskládanou mozaikou příběhů a postřehů, jež může cestování po Indii přinést, není-li turista připraven na odlišnosti východní mentality. Průvodce po Indii sarkastickou formou demýtizuje velká očekávání západních turistů, kteří přijíždějí do země za duchovním naplněním. Je varováním pro tzv. "duchovní turisty", čekajícím od cesty do Indie setkání s velkým guruem a očistu mysli v ašrámu. Karma cola už je v této oblasti klasickým dílem. Západní svět začala Indie masově v 70. letech přitahovat a Gíta Mehta napsala tuto esejistickou knihu jako jakéhosi kulturního průvodce pro všechny zájemce ze Západu o Východ.... celý text

Literatura světová Literatura naučná Cestopisy a místopisy
Vydáno: , Argo

Karma Cola , 1979

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Karma-cola - Výprodej tajemného Orientu. Přihlašte se a napište ho.

Tregullo
02.06.2020 4 z 5

Karma-cola je specifický psaný návod, jak smýšlet a nechovat se k Indům. Satirický humor a určitá suchost, která graduje k úsměvným koncům není pro každého. Je nutné nebrat ji vážně a nehltat jako jedinou pravdu. Jedná se o všeobecněji vyprávěné příběhy, okořeněné o osobní postřehy někoho, kdo v Indii nejen vyrostl, ale dokáže rozlišit a vnímat nuance mezi tradicí a západním vlivem.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Karma-cola - Výprodej tajemného Orientu v seznamech

Indie