Kartágo: Po stopách Punů, Římanů a Vandalů přehled

Kartágo: Po stopách Punů, Římanů a Vandalů
https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/387802/bmid_kartago-po-stopach-punu-rimanu-a-va-t9O-387802.jpg 4 4 4

Populárně vědecká práce zachycuje dramatickou minulost kdysi slavného, bohatého a mocného punského města na severoafrickém pobřeží od jeho bájného počátku až po konečný zánik, způsobený arabskými dobyvateli. Z torzovitých zpráv rekonstruuje život starého punského Kartága, mravy a náboženské představy jeho obyvatel, umění, písemnictví a architekturu. Líčí mnohaletý urputný zápas s Římem, končící vyvrácením Kartága v r. 146 př.n.l., i osudy nového města,založeného římskými kolonisty.... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Kartágo: Po stopách Punů, Římanů a Vandalů. Přihlašte se a napište ho.

TomOshibana1991
12.01.2021

No, tak to je tedy vskutku přehledný výklad dějin této oblasti. Od příchodu Féničanů, přes rostoucí slávu Punů, jejich soupeření s Řeky a Římany, přičemž Římané si Kartágince podrobili a dlouho je pořímšťovali, pokračujíce přes nelehké počátky křesťanství, invazi a panování Geiserichových Vandalů, jejich rozdrcení Byzantinci až po konec jejich panství v Kartágu v důsledku arabsko-muslimské invaze. Oblast dnešního Tuniska rozhodně nebyla nudným místem.

kasparos
11.02.2017 4 z 5

Dobrá kniha

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Kartágo: Po stopách Punů, Římanů a Vandalů v seznamech

Kartágo Féničané, Foiničané