Když v ráji pršelo přehled

Když v ráji pršelo
https://www.databazeknih.cz/img/books/54_/545203/bmid_kdyz-v-raji-prselo.jpg 4 581 581

Románové vyprávění o dvou mladých lidech z Prahy, kteří se rozhodnou natrvalo usadit v opuštěném starém mlýně na Šumavě, který přemění ve vlídné pohostinství. Knížka je psána formou deníkových záznamů mladé ženy a čtenář má tak možnost sledovat oba hrdiny po dobu jednoho roku. Seznamuje se se všemi radostmi a hlavně starostmi, které mladí lidé prožívají a které je ani přesto neodradily od úmyslu zůstat v krásném koutě přírody, kde našli nový domov i sami sebe. Znění tohoto textu vychází z díla Když v ráji pršelo tak, jak bylo vydáno nakladatelstvím Erika v Praze v roce 1993.... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Když v ráji pršelo. Přihlašte se a napište ho.

Nové komentáře (123)

vendy246
14.07.2024 1 z 5

Hvězda za pěkný název. Jinak blbý, že to ani doba vzniku nemlouvá. Nevěrohodné deníkové zápisky, nepřirozené až trapné dialogy, nepravděpodobný děj - ani zmínka o těhotenství při krocení trkavé kozy, zamlčení svému muži proč přišla o dítě. Všudepřítomné vykřičníky. To co zde někteří čtenáři mají za krásný jazyk na mne působilo přímo odpudivě (efektivní kyndání, přebývání v herberku, sezení na panimandě, komické důstojenství, ranné skřečení, měchýř přiboudlého žalu, z ryze pedagogických zřetelů, podjala se péče o žaludky, příšerné prndání, trhání lopatkou a vykecávání díry do břicha).
Ale mohla to být pěkná knížka.

micha-ella
07.07.2024 5 z 5

Četla jsem tuhle knížku v roce 1972, moc se mi líbila. Jsem ze Šumavy a ten příběh byl něco jako mé vyznání.
Dneska mi ho připomněla moje dcera.

Denyna
04.07.2024 4 z 5

Z dnešního pohledu psané moc pěkným jazykem. Příběh samozřejmě zestárl, ale tu češtinu jsem si užívala.

Anděl, Zvěsti a dalších 30 eknih zdarma ke stažení

14.08.2024

Kniha Když v ráji pršelo v seznamech

v Právě čtených3x
v dalších seznamech6x