Keltské mýty a legendy přehled

Keltské mýty a legendy
https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/45670/keltske-myty-a-legendy-45670.jpg 4 21 21

Chronologicky koncipovaná antologie pověstí, legend a mýtů ostrovních Keltů, kteří kdysi obývali rozsáhlá území Walesu a Irska. Velšské a irské legendy od nejstarších dob v sobě spojují osudy lidských hrdinů s osudy bohů a nadpřirozených sil. Svět nadpřirozena se tak úzce prolíná se světem obyčejných lidí, jejich obavami a radostmi, zdánlivě historická vyprávění o bojích a hrdinských skutcích jsou rámována zásahy a účastí nadpřirozených sil. Publikace přináší pestrou škálu dávných legend ostrovních Keltů.... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Keltské mýty a legendy. Přihlašte se a napište ho.

Nové komentáře (4)

Dym
15.10.2017 3 z 5

Tohle byla první knížka na keltské téma, kterou jsem kdy četla. Je pravda že jsem se v postavách často trochu ztrácela a celkově jsem četla dlouho, ale i tak jsem ráda, že jsem si ji přečetla.

moonchild
28.02.2014 5 z 5

Kniha se mi líbí.Keltské mýty a legendy zbožňuju.Patří mezi nejlepší,jake kdy byly napsané.

Hipi
18.04.2012 5 z 5

Nejhezčí a nejjímavější keltské příběhy, které jsem kdy četla. Kniha bohužel obsahuje dosti otřesné ilustrace, ale protože jich naštěstí není mnoho, na kráse jí to nijak neubírá a nijak to neovlivňuje můj výsledný dojem.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Keltské mýty a legendy v seznamech

v Právě čtených1x
v dalších seznamech2x