Kladivo na čarodějnice (2000) | Databáze knih

Kladivo na čarodějnice přehled

Kladivo na čarodějnice
https://www.databazeknih.cz/img/books/71_/71265/bmid_kladivo-na-carodejnice-65abbe03afb3c.png 5 2845 2845

Historický román z konce 17. století zabývající se severomoravskými čarodějnickými procesy. Nejpopulárnější a stále aktuální autorův román, úspěšně zfilmovaný.

Můj komentář

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Kladivo na čarodějnice. Přihlašte se a napište ho.


Nové komentáře (449)

Mikik
22.02.2025 2 z 5

Čte se dobře, autor skládá příběh velmi napínavě. Je zde ale vidět poplatnost době a jeho ovlivnění. Nic nebylo tak černobílé. Doporučuji navštívit muzeum čarodějnictví v Jeseníku a prostudovat dostupné historické materiály. Jako historický román hodnotím velmi kladně, nelze tuto knihu ale brát jako literaturu faktu. Přesto je dobře, že se na ta zvěrstva, co se děly, často z popudu samotných místních lidí, nezapomíná.

azur
09.02.2025 5 z 5

Silný příběh, který si zaslouží své místo na seznamu povinné četby. Místy je opravdu temná - strach a napětí místních se dokáže přenést i na čtenáře. Řekla bych, že hlavním motivem není ani samotné čarodějnictví, jako spíš manipulace a zneužívání strachu coby prostředku k moci. Čekala jsem na detailní popisy mučení, které se sice nekonaly, ale i přesto pro mě bylo čtení náročné, hlavně kvůli postavě Bobliga a jeho krutosti a metodám. Často jsem přemýšlela, jak je možné, že jeden člověk dokáže takto likvidovat, lhát a úspěšně přesvědčovat o své ,,pravdě". I když je kniha z 60. let minulého století, přijde mi vlastně dost aktuální.


Sirina
08.02.2025 5 z 5

Tuhle knihu čtu už poněkolikáté a stejně jsem zase konec obrečela.

všechny komentáře

Související novinky (0)

Zatím zde není žádná související novinka.


Citáty z knihy (0)

Zatím zde není žádný citát z knihy.


Kniha Kladivo na čarodějnice v seznamech

v Právě čtených33x
v Přečtených4 344x
ve Čtenářské výzvě337x
v Doporučených415x
v Mé knihovně1 138x
v Chystám se číst964x
v dalších seznamech28x