Klapzubova jedenáctka přehled

Klapzubova jedenáctka
https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/205227/mid_klapzubova-jedenactka-HAi-205227.png 4 1089 1089

Dnes už klasická kniha Eduarda Basse z roku 1922 vypráví příběh otce Klapzuby, který ze svých jedenácti synů vychová fenomenální fotbalový tým. Základní dílo české humoristické prózy můžeme číst jako oslavu ducha fair play, houževnatosti a sportovního nadšení i jako dobově aktuální hříčku, lehce ironizující opojení českou kopanou a narážející na události v poválečné společnosti. Ne náhodou si kniha získala obrovskou popularitu mezi mladými i dospělými čtenáři a dočkala se již více než 30 vydání. Nyní vychází nově v grafickém provedení Zdeňka Zieglera a s poutavými barevnými ilustracemi Jiřího Gruse.... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Klapzubova jedenáctka. Přihlašte se a napište ho.

Limonadovyjoe
13.06.2024 audiokniha 5 z 5

Tahle fotbalová pohádka z pera Eduarda Basse z roku 1922 je tak skvěle nahrána, že vtáhne do děje i fotbalového analfabeta.
Příběh o starém Klabzubovi, který ze svých jedenácti synů složí fotbalové mužstvo, které si vykope okresní přebor, porazí Spartu i Slavii a vymete pavučiny v brankách všech fotbalových velmocí, je vskutku geniální a při poslechu prožívám celou vítěznou šňůru týmu a radost z každé výhry.
Supraphon tuto povídku v 87 připravil na poslech naprosto geniálně a já si poslech na Audiotéce jako správný fanda kopané moc užila.

Vlk222
12.06.2024 audiokniha 5 z 5

knihu jsem si znovu přečetl, abych ji mohl doporučit svému vnukovi, který hraje fotbal. Doufám, že se mu bude líbit, jako se líbila mně.

Aleshgang
27.04.2024 5 z 5

Fotbal mi nic neříká, ale tenhle román se mi líbil. Děj je poněkud svižný, ale mě to nevadilo, spíš naopak. Na Bassových knihách se mi líbí ten náznak jeho vlastenectví. Tady se proslaví Češi a všude je znají. Ale je to spíš taková delší pohádka než román. Ale mě se to líbilo.

Knižní novinky (11. týden)

14.03.2021

Kniha Klapzubova jedenáctka v seznamech