Klaun v kukuřičném poli přehled

Klaun v kukuřičném poli
https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/491685/bmid_klaun-v-kukuricnem-poli-Nba-491685.jpg 3 167 167

Tyhle děti rozhodně v pohodě nejsou. Quinn Maybrooková to chce jen dotáhnout k maturitě. Ale možná se nedožije ani příštího rána. Quinn se s otcem přestěhovala do malého městečka Kettle Springs, která má za maskota podivně vyhlížejícího klauna. Oba tu chtějí po tragické události začít nový život. Jenže od té doby, co své brány zavřela jediná místní továrna, to jde s městečkem čím dál tím víc z kopce. Většina jeho obyvatel se domnívá, že za všechno můžou puberťáci. Právě třeťáci a čtvrťáci z tamní střední školy koneckonců uspořádali mejdan, na němž zemřela dcera Arthura Hilla. Byli to oni, kdo zapálil továrnu. A jsou to oni, kdo tráví veškerý volný čas točením pitomých videí, jež pak dávají na YouTube. Chybí jim respekt a nemají ani tušení, co znamená tvrdá práce. Teenageři z Kettle Springs to ale vidí přesně naopak. Městečko tak vede nekončící bitvu mezi starým a novým pořádkem, mezi tradicí a pokrokem. Je to boj, který může skončit naprostou zkázou Kettle Springs. A proto se jeden vraždící klaun s kloboučkem a červeným kulatým nosem rozhodne, že tomu učiní přítrž. Protože když všechny své protivníky pozabíjíte, automaticky vyhráváte jakoukoliv debatu.... celý text

Literatura světová Horory
Vydáno: , Fobos

Clown in a Cornfield , 2020

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Klaun v kukuřičném poli. Přihlašte se a napište ho.

Littlemonday
01.05.2024 3 z 5

S touto knihou se vám dostane do ruky scénář k béčkovému americkému slasheru. Možná tahle první věta některé z vás odradí, ale já musím říct, že to nebylo tak strašné.

Malé město, drsňák, který prožil tragédii se spoustou tajemstvími, nově přistěhovaná holka z velkoměsta, partičky puberťáků, kteří rádi porušují pravidla, divný šerif, tajemná atmosféra. To jsem vám shrnula první třetinu knihy.

Pak se přidají překvapení, krev, zrady, boj o život, děsivý klaun a nesmrtelní hrdinové.

Závěr je akční, napínavý a drsný. Někde je happyend, někde slzy a nesmí chybět taky záhada na konec a kousek zla ve vzduchu.

Jako takhle… Fakt nečekejte nějakou vysokou literaturu, nedá vám to podle mě vůbec nic, nebudete oduševnělejší. Ale dobře se pobavíte, kniha se čte sama, krátké kapitoly, necelých 300 stran a po první třetině samá akce. Některé situace vykazují i náznaky děsivosti.

Jediné, co mě občas potrápilo, bylo větší množství postav, ale nakonec jsem vždycky došla k tomu, kdo je kdo.

3/5

alena7372
10.04.2024 2 z 5

Sice to bylo hodně napínavé, ale horor ani náhodou. Z tohoto námětů by se dalo udělat něco lepšího. Čekala jsem mnohem víc, chvilkami jsem zapomínala kdo je kdo. Vůbec ne uvěřitelný příběh, spíš jako strašidelné vyprávění u táboráku. Číst se to dalo, ale ten děj trochu zmatený. Přesto dávám tři hvězdičky za čtivost a napínavost.

libuse6749
24.03.2024

SAKRA, napište mi jeden rozumnej důvod, proč jsem se přihlásila do knižní štafety této knížky
nevyhledávám YA literaturu ani horory
žánr slasher není můj šálek kávy, a to ani ve filmovém zpracování
klaun není moje oblíbená postava

Necelých 300 stránek jsem prožila následovně.
První třetinu mě nudila parta středoškoláků a jejich puberťácké aktivity.
Druhou třetinu knihy jsem překvapením nedýchala nad masakrem, který se v knize rozehrál.
Do konce knihy jsem si přála, ať to trápení brzy skončí, protože to bude vysvobozením nejen pro účastníky, ale hlavně pro mě.

Knize se nedala upřít čtivost a napětí, které mě drželo v pozornosti, jak autor celé řádění ukončí.
Můj celkový dojem? Béčkový americký film

Kaligrafie zlomu, Vražedná mysl a další knižní novinky (23. týden)

05.06.2022

Kniha Klaun v kukuřičném poli v seznamech

v Právě čtených3x
v dalších seznamech2x

horory mládež pro dospívající mládež (young adult) maloměsto

Autorovy knížky

Adam Cesare