Klenotníkem v Diamantové ulici přehled
Luděk Klápa
Popis knihy zde zatím bohužel není...
Můj komentář
Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Klenotníkem v Diamantové ulici. Přihlašte se a napište ho.
Nové komentáře (1)
Související novinky (0)
Zatím zde není žádná související novinka.
Citáty z knihy (2)
„Například co se týče šperků, asi nejzajímavější tři dražby poslední doby jsou tyto: z diamantů v aukční síni Christie’s v Ženevě v květnu roku 2016 prsten s modrým diamantem Oppenheimer o váze 14,62 karátu za 58 miliónů dolarů, z barevných kamenů v aukční síti Sothebys v roce 2014 prsten navržený společností Bulgari s rubínem o váze 8,62 karátu za 8 568 621 dolarů, v Christie’s v New Yorku 23,46 karátový kolumbijský smaragd ze sbírky Elizabeth Taylorové za 6 578 500 dolarů a v listopadu 2014 v Christie’s v Ženevě safír Blue Belle of Asia o váze 392,52 karátu za 17 295 796 dolarů. To jen pro ukázku, o jakých klenotech zde hovoříme.“
„Když začala druhá světová válka a Hitler obsazoval Evropu, ničil židovské obchody. Mnoho židovských obchodníků s diamanty a šperky uteklo a usídlilo se právě na Hatton Garden. Byli ze všech možných zemí a mluvilo se mezi nimi převážně hebrejsky. Slyšel jsem mnoho historek o tom, jaká tam tehdy panovala atmosféra. Lidé mezi sebou obchodovali na ulici, byly tam k vidění malé hloučky mužů, kteří lupou zkoumali diamanty. Také zde bylo pár restaurací a kaváren, kde se obchody uzavíraly. U šálku čaje nebo kávy pak na stole ležely hromádky diamantů nebo vzácných klenotů. Tenkrát tam byla až neuvěřitelně bezpečná atmosféra, lidé se mezi sebou znali a důvěřovali si. Stačilo si podat ruku, popřát hebrejsky mnoho štěstí a obchod byl uzavřen. Dnes už se drtivá většina obchodů odehrává za zavřenými dveřmi.“
Kniha Klenotníkem v Diamantové ulici v seznamech
v Přečtených | 1x |
ve Čtenářské výzvě | 1x |
v Knihotéce | 1x |
Cesta novodobého tovaryše, který se ve svém oboru stal mistrem. Retrospektivní deník studenta toužícího po prázdninách v Anglii a cestě, jež se nakonec stala cílem. Provede vás zlatnickými uličkami starého Londýna, seznámí s finesami oboru i lidmi, kteří mu zasvětili život. Již od středověku putovali tovaryši pod ochranou svého cechu, ale nevím o žádném soudobém, který by své myšlenky a postřehy zaznamenal knižně a přiblížil své krásné řemeslo i nám laikům. Jazyk knihy je jednoduchý a upřímný, některé sentence se příležitostně opakují. Stručný pohled na život v Londýně na počátku druhého milénia.