Kleopatra a tajemná mumie přehled

Kleopatra a tajemná mumie
https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/46823/kleopatra-a-tajemna-mumie-46823.jpg 4 4 4

V napínavém příběhu se tentokrát dozvíme, jak žili lidé ve starověkém Egyptě. Královna Kleopatra patřila mezi nejslavnější ženy v historii Egypta. Dvakrát se jí podařilo získat lásku nejdůležitějších mužů Říma a tím i nesmírnou moc. Poté, co byl první z těchto mužů, diktátor Gaius Julius Caesar, zavražděn, vrátila se Kleopatra z Říma do Egypta spolu se svým bratrem Ptolemaiem. V této době se odehrává příběh Seleny a Alexandra, dětí balzamovače. Děti zažívají Kleopatřin návrat lodí do přístavu a dozvídají se, že Ptolemaios těžce onemocněl. Mimo to se stanou podivné věci s mrtvolou, kterou měl právě jejich otec balzamovat. Existuje nějaká souvislost mezi oběma případy? Sourozenci se snaží přijít věci na kloub, i když se ocitnou v bezprostředním ohrožení života.... celý text

Literatura světová Historie Pro děti a mládež
Vydáno: , Olympia

Kleopatra und die rätselhafte Mumie

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Kleopatra a tajemná mumie. Přihlašte se a napište ho.

Knihomolka506
16.09.2020 5 z 5

Knihy z tady té edice něco nového naučí nebo si člověk něco starého připomene. Spolu s dětmi balzamovače půjdeme řešit tajemstvi jedné mumie. Napínavý příběh z doby starověkého Egypta pro malé a velké

danit
23.06.2013 3 z 5

Vyprávění doprovázejí zajímavé otázky (odpovědi na ně získáte z textu), které dětem pomohou, aby si lépe zapamatovaly nejdůležitější informace o královně Kleopatře a její době. Mě osobně, ač jsem se na to těšila, úkoly rušily.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Kleopatra a tajemná mumie v seznamech

v dalších seznamech1x