Klub slovenských prozaičiek: Femina v literatúre a kritike - Profily a rozhovory přehled

https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/159777/klub-slovenskych-prozaiciek-femina-v-literature-a-kritike-profily-a-rozhovory-159777.jpg 4 1 1

Kniha literárnych a osobnostných profilov spisovateliek združených v Klube slovenských prozaičiek Femina je svedectvom o živote a diele autoriek, ktoré prezentujú tzv. ženskú literatúru a významným spôsobom spoluutvárajú slovenskú literárnu scénu. Dielo určené širokej čitateľskej verejnosti vrátane knižníc a stredných či je obohatené množstvom fotodokumentov z osobného, ale aj literárneho života autoriek.... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Klub slovenských prozaičiek: Femina v literatúre a kritike - Profily a rozhovory. Přihlašte se a napište ho.

Nové komentáře (1)

adorjas
06.08.2023 4 z 5

Ani som netušila, že máme na SR toľko spisovateliek- a tu boli vymenované len tie, ktoré patrily do Klubu slovenských prozaičiek Femina. A ja si hovorím, či si nedám záväzok na 2024 si od každej spomenutej autorky prečítať aspoň jedno jej dielo. Ktovie, či by som ich vôbec pozháňala, aspoň cez antikvariáty... Kniha literárne kvality nemá- na začiatok úvod, ako klub vznikol a prečo, nejaké dôležité míľniky a následne vymenovanie zoznamu autoriek, ich krátky popis života, občas menší rozbor vybraného diela a zoznam vydaných diel.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Klub slovenských prozaičiek: Femina v literatúre a kritike - Profily a rozhovory v seznamech