Kniha kacírov přehled

nehodnoceno
Kniha kacírov
https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/393380/bmid_kniha-kacirov-346-393380.jpg 0 0 0

Kniha kacírov je fascinujúcim rozprávaním o premene vážnych a veľkých hľadačov pravdy na kacírov. Jej postavy sú konštitutívne a inšpirujúce nielen pre dejiny cirkví, ale patria aj do veľkých európskych dejín. Walter Nigg si z mnohých osobností vybral tie, ktoré zvlášť zreteľne ukazujú, že heretici konali z najhlbšieho presvedčenia a vo vedomí, že ide o život. Osudy Origena, Majstra Eckhardta, Husa, Luthera, Spinozu, Pascala, Bruna, Lessinga, Tolstého a mnohých ďalších sa v knihe objavujú v empaticky mäkkom, detaily vykresľujúcom svetle. Autor napriek svojej obdivuhodnej erudícii podáva ich príbehy v nečakane prístupnej podobe. Ponúka čitateľom napínavé pohľady do zákulisia životných zvratov veľkých dejinných postáv. Miestami môžeme nadobudnúť dojem, že držíme v rukách román, hoci jeho kapitoly nemusíme nevyhnutne čítať po poradí. Deliaca čiara medzi svätcom a kacírom bola v dejinách často na nerozoznanie tenká a z knihy je zrejmé, že odpoveď na otázku, či niekto je, alebo nie je kacír, často závisí len od dátumu, kedy sa otázka objaví.... celý text

Literatura faktu Historie
Vydáno: , Premedia

Das Buch der Ketzer , 1949

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Kniha kacírov. Přihlašte se a napište ho.

mgr-martin9673
22.10.2021 2 z 5

Velmi rozvláčna kniha, je úplne jasné že autor je z kresťanského prostredia. Niektoré aspekty o kacíroch sú veľmi zaujímavé, je ich však málo, autor sa veľmi zabára do filozofického analyzovania viery tzv. kacírov, čakal som skôr viac o ich živote, osude a diele, autor sa však až priveľmi zameriava a snaží sa vysvetľovať aký to boli skvelý no nepochopený kresťania. Niečo možno pre kresťanov, pre mňa ako ateistu odchovanom na Božom blude od Richarda Dawkinsa ktorý má však pochopenie pre veriacich veľmi ťažko čitateľné miestami až fanatická obhajoba kresťanstva.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Kniha kacírov v seznamech

Walter Nigg