Ferda v mraveništi přehled

Ferda v mraveništi
https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/356630/ferda-v-mravenisti-dr6-356630.jpg 5 99 99

Veselé a vtipné vyprávění o příhodách uličnického mravence Ferdy a jeho přátel. Samostatné vydání třetí části Knížky Ferdy Mravence. Pro mladší děti. Ferda se v přestrojení za rytíře vrací do mraveniště, kde ho čeká nejen spousta kamarádů, ale také další dobrodružství: stonožce na nohy přiváže kartáče a ta vyčistí celé mraveniště, hraje mravenčím dětem pohádku o zlé ježibabě, zjistí, jak se vlastně rodí mravenčí mimina, loví mravenčí krávy - zelené mšice. Ještě spousta dalších příhod čeká na veselého chlapíka s puntíkovaným šátkem.... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Ferda v mraveništi. Přihlašte se a napište ho.

Nové komentáře (17)

Iris30
23.07.2024 5 z 5

Koupila jsem teď synovi, měl radost a já ještě větší, vrátilo mě to do dětství. Nádherná kniha i ilustrace.

puczmeloun
02.07.2024 3 z 5

Ferda, čtení mého dětství. A když jsme na jistého bratrance z dalekého kolene Jardu narazili s malým posluchačem ve 3. dobrodružství pavouka Čendy, jal jsem se v knihovně hledat to, co jsem pěknou řádku let nečetl. A našel právě tento třetí díl. Pamatuji si z něj detaily, ale ty nejlepší příběhy jsou očividně v dílech předchozích, musím tak hledat dál. Navíc je Ferda v Mraveništi divný mix krátkých příběhů a kapitol na sebe navazujících. A ještě s podivuhodnými vedlejšími postavami, na které si vůbec nevzpomínám. Ilustrace skvělé, hmyzáci přijímáni malým posluchačem s nadšením, ale když se kapitoly vzdalovaly "hmyzáctví" a přibližovaly rošťárnám, které mohou být v jakékoli jiné dětské knížce (a ne v mraveništi), pozornost upadala. Tak uvidíme, co další díly, jestli jen paměť nelakuje Ferdu na růžovo. :)

grizlinka
19.09.2023 5 z 5

Moc pěkná knížka, se synem si znovu připomínám dětství

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Ferda v mraveništi v seznamech

v Právě čtených1x