Kokrhací hodiny přehled

Kokrhací hodiny
https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/140039/kokrhaci-hodiny-140039.jpg 4 10 10

Byli jste někdy v Pohádsku? Pokud ne, pojďte tuto podivuhodnou zemi procestovat s opravdovým reportérem. Navštívíte zvláštní města, například Vlašské Klobúky, kde žijí samé klobouky, či Hrochův Mlýnec, kde stavějí místo soch sněhuláky. Ale dozvíte se i spoustu dalších věcí, třeba kdy chodí a kdy nechodí děti v Pohádsku do školy, v jakém autě jezdí žirafa nebo jak vypadají kokrhající hodiny. Vtipná vyprávění, která podporují dětskou fantazii, se v některých příbězích i lehce parodicky dotýkají naší současnosti. Díky jednoduchému jazyku je mohou rodiče předčítat dětem již od tří let.... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Kokrhací hodiny. Přihlašte se a napište ho.

Alix
24.03.2024 4 z 5

Kniha je opravdu kouzelná a může se líbit dětem i dospělým i když každému z jiného důvodu. Dětem pro mile absurdní příběhy a dospělým, zvlášť pamětníkům, pro spoustu narážek na předlistopadový režim. Četla jsem ji jako dítě a pak až po mnoha letech jako dospělá. A nestačila jsem se divit.

majáček
25.01.2022 5 z 5

Krásné pohádky a ilustrace jsou kouzelné. U pohádky ,, Vlašské klobouky je velmi milá kresba klobouků. Nejvíce mě zaujala pohádka ,,Rychlíky". Tam oznamují poslové s třemi různě barevnými prapory v jakém stavu se rychlík nachází. Mě rozesmálo to, když posel s černým praporem oznámí nepříjezd vlaku, tak cestující se i rozhodnou jet opačným směrem a nebo jdou domů. Doma si v klidu počkají na další den, že možná uvidí lepší zprávu od posla a vlak pojede. Ještě jedna mě zaujala. ,,Kokrhaci hodiny", ty nepřestanou kokrhat ani pod vodou. Takové hodiny bych opravdu nechtěla a ani nikomu nedoporučila. Všichni je chtěli mít a pak se jich nemohli zbavit. V knize jsou náznaky na některé věci, které se děly v období, kdy autor knihu psal. To si však sami po přečtení posoudíte. Autor s touto knihou mě mile překvapil.

Matematicka
28.10.2019 5 z 5

Výborná kniha pro předčítání rodičů dětem. Baví se rodiče, baví se děti. Děti zřejmou nesmyslností vykresleného "světa", rodiče jeho až příliš často nápadnou podobou s realitou. Naše děti si na silnici před domem nakreslili křídami kruhový objezd, který vede do Obrácených lívancovic, Poradovic nad Schůzí, do Černého lesa i na další místa a všechna tato báječná místa teď navštěvují v realitě i ve fantazii. Takže tato kniha (nejen) pro děti funguje výborně.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Kokrhací hodiny v seznamech