Komunikace s lidmi s demencí: 100 otázek pro praxi přehled
Kataja Pape-Raschen
Dobře komunikovat znamená dobře pečovat. Kniha představuje základy komunikace při péči o pacienty, ale zaměřuje se zejména na osoby s demencí. Důležité je, aby se člověk s demencí cítil respektovaný a oceňovaný (hovoří se o tzv. validaci). Kniha popisuje, jakou roli má komunikace v různých modelech péče. Najdeme zde řadu užitečných tipů – např. ohledně nepoužívání otázek začínajících na proč, mluvení v první osobě a v kladných větách, v dialektu nemocného, pomalu a klidně, ve stejné výšce očí, autenticky, se zahrnutím pacientových neverbálních signálů. Cílem je komunikovat citlivě, eticky a předcházet nedorozumění a náročným situacím. Kniha, která je doprovázená příklady z praxe, je vhodná pro profesionály, kteří se zabývají léčbou osob s demencí, i pro všechny ty, kdo o ně pečují v pracovním i osobním kontextu. Katja Pape-Raschen vystudovala sociologii a sociální behaviorální vědy. Již mnoho let pracuje ve zdravotnictví a v současnosti provozuje lůžkové zařízení pro lidi s demencí v německých Brémách.... celý text
Můj komentář
Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Komunikace s lidmi s demencí: 100 otázek pro praxi. Přihlašte se a napište ho.
Nové komentáře (1)
Související novinky (0)
Zatím zde není žádná související novinka.
Citáty z knihy (0)
Zatím zde není žádný citát z knihy.
Kniha Komunikace s lidmi s demencí: 100 otázek pro praxi v seznamech
v Přečtených | 3x |
ve Čtenářské výzvě | 1x |
v Chystám se číst | 1x |
v Chci si koupit | 1x |
Štítky knihy
neverbální (mimoslovní) komunikace demence (nemoc) Alzheimerova choroba nenásilná komunikace komunikace s pacientem
Kniha je zaměřená na komunikaci u lidí s demencí. Informace zde najdou jak pečující v domácnosti, tak pečující profesionálové. Knihu není nutné číst celou najednou. Je rozdělená do osmi tématických kapitol. Pod každou kapitolu jsou otázky a odpovědi. Stačí najít jen to, co nás právě trápí nebo zajímá. Doporučuji všem, které zajímá problematika lidí s demencí.