Koncentračné snahy slovenské do roku 1918: Príspevky ku kultúrnej historii Slovákov přehled

nehodnoceno
https://www.databazeknih.cz/img/books/50_/503924/bmid_koncentracne-snahy-slovenske-do-rok-PX9-503924.jpg 0 0 0

Autor v knihe prvýkrát systematicky spracoval históriu Slovákov zo zorného uhla povedomej koncentrácie národných síl. Históriu Slovákov rozdelil na štyri doby (z ktorých prvé tri sú v knihe spracované): 1. Od najstarších čias po rok 1792. Slovenský život bez celonárodného sústreďovania 2. Roky 1792-1861. Slovenský život a prvé pokusy celonárodného sústreďovania 3. Roky 1861-1918. Prvé celonárodné stredisko. 4. Roky od 1918 doteraz. Koncentrácia osvobodeného Slovenska... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Koncentračné snahy slovenské do roku 1918: Príspevky ku kultúrnej historii Slovákov. Přihlašte se a napište ho.

Zatím zde není žádný komentář.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Koncentračné snahy slovenské do roku 1918: Príspevky ku kultúrnej historii Slovákov v seznamech

Kniha zatím není zařazena v žádném seznamu (Přečtené knihy, Právě čtené,...)

Slováci kulturní dějiny

Autorovy knížky

Fedor Fridrich Ruppeldt
slovenská, 1886 - 1979
1928  %Koncentračné snahy slovenské do roku 1918: Príspevky ku kultúrnej historii Slovákov