Konfliktní soužití: Městská společnost ve světle soudních sporů přehled

nehodnoceno
Konfliktní soužití: Městská společnost ve světle soudních sporů
https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/427495/mid_konfliktni-souziti-mestska-spolecno-k4b-427495.png 0 0 0

Kniha je postavena na detailní analýze ucelené řady knih se záznamy civilněprávních sporů obyvatel královského města Vodňan, které pokrývají období druhé poloviny 16. století. V první části je věnována pozornost klasifikaci a jednotlivým typům soudních sporů a průběhu procesního řízení u městského soudu ve Vodňanech. Druhá, rozsáhlejší část nahlíží skrze tyto prameny postupně na jednotlivé struktury měšťanské společnosti, městskou radu, cechy, rodiny měšťanů aj. a na základě informací ze soudních spisů odhaluje vztahy mezi jednotlivými měšťany, popisuje jejich každodenní problémy a životní osudy. Text doplňují dva mikrohistorické exkurzy s příběhy řadových měšťanů, řemeslníků a jejich nejbližších.... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Konfliktní soužití: Městská společnost ve světle soudních sporů. Přihlašte se a napište ho.

Zatím zde není žádný komentář.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Konfliktní soužití: Městská společnost ve světle soudních sporů v seznamech

Pavla Slavíčková
česká, 1979