Krása a zvíře. Studie o vztahu estetických a etických hodnot zvířat přehled

nehodnoceno
Krása a zvíře. Studie o vztahu estetických a etických hodnot zvířat
https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/250833/bmid_krasa-a-zvire-studie-o-vztahu-estet-250833.jpg 0 0 0

Jaká zvířata jsou všeobecně považována za krásná a jaká za ošklivá? Jaký vliv má posouzení krásy či ošklivosti na zastoupení daného druhu v zoologických zahradách a v posledku na jeho ochranu? Jakým způsobem lze vysvětlit samotný vznik esteticky výrazných součástí vzhledu želv, motýlů či kočkovitých šelem? Jak se vyvíjelo a jaký vliv mělo vnímání a posuzování zvířecí krásy na pojímání či utváření člověku vlastní "lidské přirozenosti"? Jaké faktory se podílejí na posuzování, popřípadě přehodnocování estetických hodnot zvířat? A existuje rozdíl v estetickém oceňování divokého zvířete a zvířete chovaného v zajetí, a pokud ano, jak jej lze vysvětlit? Jednotlivé kapitoly knihy Krása a zvíře předkládají možné odpovědi na uvedené otázky, v celé knize se pak vzájemně střetávají, prolínají a potvrzují výsledky zkoumání přírodních věd na jedné straně a estetické teorie či filozofické reflexe obecně na straně druhé.... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Krása a zvíře. Studie o vztahu estetických a etických hodnot zvířat. Přihlašte se a napište ho.

Zatím zde není žádný komentář.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Krása a zvíře. Studie o vztahu estetických a etických hodnot zvířat v seznamech

estetika přírody

Autoři knihy