Krásne zlá přehled

Krásne zlá
https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/448124/bmid_krasne-zla-UPQ-448124.jpg 4 73 73

Dokonalé manželstvo vedie k dokonalému zločinu. Každý príbeh má dve strany... rovnako ako každý človek. Láska Maddie a Iana sa začala náhodným stretnutím na večierku v Macedónsku. Tu v humanitárnej organizácii pracuje Maddina najlepšia priateľka Jo. Maddy ju chodí navštevovať z blízkeho Bulharska, kde vyučuje angličtinu a získava informácie do turistického sprievodcu. Príťažlivý Ian je členom ochranky, za sebou má temné roky vo vojnových zónach a lásky či záväzkov sa obáva. Ich cesty sa nadlho rozídu, nie však navždy. Teraz, po mnohých rokoch, sú Maddie a Ian manželia a so svojím krásnym synčekom Charliem žijú zdanlivo dokonalý život v malom meste. Maddie po nehode na stanovačke zostane škaredá jazva a začne chodiť na terapiu písaním. Psychologičke postupne odhalí svoj strach z Iana, obavy o bezpečnosť ich synčeka a komplikovanú, búrlivú minulosť dvojice, ktorej súčasťou bola aj Jo. Z Balkánu do Anglicka, z Iraku na Manhattan a nakoniec do obyčajného rodinného domu v Kansase – šestnásť rokov lásky a strachu, dobrodružstiev a podozrení vyvrcholí dňom, keď zúfalý tiesňový hovor privedie políciu na miesto desivého zločinu.... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Ikar (SK)

Beautiful Bad, 2019

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Krásne zlá. Přihlašte se a napište ho.

Nové komentáře (27)

KaLiBi
16.10.2024 3 z 5

Já vlastně nevím.. Čtivé to je, o tom žádná, děj dokáže strhnout. Celou dobu něco nehraje a čtenář se jen snaží zjistit, co to je. Možná kdyby v tom nebylo dítě, tak by mi to rozuzlení tolik nevadilo. Ale takhle? Chudák Charlie, zůstat pod vlivem sociopatické matky, vražedkyně? Co z něj asi vyroste.
"Jestliže je Bůh mrtev, je všechno dovoleno."
"Etické chování člověka by mělo být založeno výlučně na soucitu, vzdělání, sociálních vazbách a potřebách; žádného náboženského základu není zapotřebí. Člověk by na tom byl skutečně špatně, kdyby musel být omezován strachem z trestu a nadějí na posmrtnou odměnu."
"Nejdřív přestali zpívat ptáci a pak začaly umírat děti."

petra3597
31.08.2024 2 z 5

Toto byla tak divná knížka - všechny postavy nesympatické, děj utahaný a závěr (no,vlastně od začátku až do konce) psychopatické. Jedna z hlavních postav je celou dobu líčena jako narušená a ve finále je nejvíc "postižená" ta,která byla celou dobu za chudinku.
Thrillery mám ráda,ale tento mě nenadchnul.

miruska810
30.04.2024 3 z 5

Jeden z mojich prvých trillerov. Knihu som stále odkladala, dokopy som ju čítala asi 4 mesiace. Bolo tam príliš veľa zbytočných informácií, ktoré čitateľovi príliš veľa nedali. Koniec bol však fajn, nečakala som to. Čakala som viac obvious zakončenie, takže som nakoniec spokojná, že som ju dočítala. :)
Cítim sa však trochu oklamaná, pretože autorka v poslednej kapitole vlastne všetko, čo som si doposiaľ o Maddie myslela, znegovala a úplne neviem, čo si mám o tom myslieť. :D mohla to urobiť aj inak a lepšie.

Knižní novinky (46. týden)

08.11.2020

Knižní novinky (36. týden)

01.09.2019

Kniha Krásne zlá v seznamech