Ohňová země přehled

Ohňová země
https://www.databazeknih.cz/img/books/51_/517504/bmid_ohnova-zeme-Owg-517504.jpg 4 55 55

Ve Stockholmu dochází k únosům bohatých mužů. Aby byli propuštěni na svobodu, musí rodina každého z nich zaplatit vysoké výkupné. Když nepočítáme jejich majetek, policie mezi unesenými nenachází žádnou souvislost a samy oběti drží jazyk za zuby. Ze dvou přátel z dětství se stali gangsteři – dotyční tak našli zkratku k životu, který jim podle nich náleží. Brzy však zjistí, že se ocitli uprostřed nebezpečné hry, nad níž nemají žádnou kontrolu. V Chile se mezitím dobře organizovaný trh s orgány snaží najít rovnováhu mezi nabídkou a poptávkou. Obchodníci jsou v honbě za těly, která by mohli využít, nuceni pouštět se dál a dál ze stínů And a starých nacistických kolonií, kde všechno kdysi začalo... Kriminální komisařka Vanessa Franková čeká na výsledek interního vyšetřování, kvůli němuž byla krátce předtím postavena mimo službu. Její život je v poslední době vzhůru nohama. Avšak místo toho, aby udělala krok zpátky, se vrhá střemhlav vpřed – přímo do středu pozornosti.... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Ohňová země. Přihlašte se a napište ho.

Nové komentáře (13)

čef
19.06.2024 4 z 5

Rozjezd pomalý, pak se tempo stupňuje a nakonec je čtenář napjatý, jak to vše dopadne s dětmi unesenými pro náhradní orgány, a co ti zkorumpovaní policisté. Stockholm už tedy není město klidu, samé bandy přistěhovalců a jiných zločinců. Nejinak je to v Kolonii Dignidad a nemocnici Bavaria v chilské Ohňové zemi, kde děj vrcholí. Celkově docela slušné, chybí jen trocha té uvěřitelnosti.

bozena3656
09.06.2024 4 z 5

Zajímavý pohled na problém s obchodem s lidskými orgány a jak se může lidský osud několikrát otočit o 180°. Velice hezky postavený příběh, poutavě napsaný, kdy čtete pořád dál, jen abyste se v příběhu dostali dál a místo odpovědí vám autor naservíruje další otázky a zápletky.
Doporučuji přečíst, čte se jedním dechem.

ThomasRuhe
21.04.2024 2 z 5

Původně jsem si myslel, že čtu detektivku ve smyslu pátrání po neznámém pachateli. Tohle hned na začátku padá, protože hlavní postavy tzn. kdo je kdo, jsou představeny v úvodních kapitolách.
Celkově je Ohňová země slušný román, sice žádná pecka, ale přečíst se to dá bez problému. 50%.

Knižní novinky (2. týden)

10.01.2021

Kniha Ohňová země v seznamech