Križiaci II. přehled

Križiaci II.
https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/383927/mid_kriziaci-ii-NQv-383927.png 5 162 162

Veľký historický román z doby jagellonského Poľska o vojnách poľských kráľov proti nemeckým križiakom. Do historického rámca deja je zasadený príbeh niekoľkých poľských šľachticov statočne bojujúcich so ľstivými príslušníkmi rádu nemeckých rytierov.

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Križiaci II.. Přihlašte se a napište ho.

Nové komentáře (14)

Ozymandias
02.07.2023 5 z 5

Knize požehnal Bůh a Nejsvětější Panna.
Věru, ostatní svíčky hasnou při této pochodni.
Bůh zkouší, ale Bůh také potěší.
A mě potěšil.

UweKugelsack
07.11.2021 4 z 5

Pro každého dějepisáře vrchol příběhu, protože....Grunwald! Popis této bitvy od Sienkiewicze prostě žádný fanatik vojenské historie nemůže vynechat. Asi jako Waterloo a Hugo.
A vzpomněl si i na naše žoldnéře, PAN AUTOR. Jen ne na toho hlavního loupežníka, co tu prý přišel o jedno oko, protože toho mají v Polsku rádi asi jako my z českého pohraničí polský křídový super levný toaletní papír.

Mickhesh
09.09.2021 4 z 5

Pro mě osobně byl druhý díl trochu zklamáním, avšak díl první nastavil laťku až příliš vysoko. Prakticky tu nečekejte moc překvapení, až na jedno a de facto už to dočtete jenom pro to aby jste věděli jak dopadnou hlavní charaktery této knihy. I tak krásných 80%, ptž vezmu li v potaz stáří knihy a další věci, tak se jedná o velkolepější dílo, než jsou tací dnes sepsat na NTB. A díky této knize musím hledat knihu Suchý čert a Divoký sokol :-)

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Križiaci II. v seznamech

v dalších seznamech1x