Krizová ekonomie: Budoucnost finančnictví v kostce přehled
Nouriel Roubini , Stephen Mihm
Bestseller světoznámého ekonoma Nouriela Roubiniho, proslulého pro svoje postoje pod přezdívkou Dr. Zkáza. Předpovídal příchod finanční krize mnohem dříve než kdokoliv jiný, čímž si později vysloužil bezmála statut ekonomické celebrity a proroka. Jak vidí stav světové ekonomiky a budoucí vývoj a jakou léčbu předepisuje tento analytik trhů, který se pravidelně umisťuje na předních příčkách největších žijících veřejných intelektuálů? Ve čtenářích může kniha vzbuzovat na jednu stranu obavy, na druhou stranu se po jejím přečtení mohou připravit na budoucí možný scénář vývoje ekonomiky. A Roubini nám svoji vizi budoucnosti předkládá bez příkras, srozumitelně a bez ekonometrických rovnic. Podle něj s námi „krizová ekonomie“ zůstane nadlouho...... celý text
Literatura naučná Ekonomie a obchod
Vydáno: 2011 , GradaOriginální název:
Crisis Economics: A Crash Course in the Future of Finance, 2010
více info...
Můj komentář
Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Krizová ekonomie: Budoucnost finančnictví v kostce. Přihlašte se a napište ho.
Nové komentáře (2)
Velmi zajímavé, místy dost těžké čtení. Podrobný popis hypotéční (finanční) krize, která vznikla v roce 2007 v USA probírána s analogiemi s krizemi v minulosti, v závěru doporučení a výhled do budoucna, kdy autor předvídá další nebezpečné elementy, které další krize mohou vyvolat a také navrhuje nástroje, jak budoucím krizím předejít, či jak zmírnit jejich dopady na ekonomiky zemí světa.
Související novinky (0)
Zatím zde není žádná související novinka.
Citáty z knihy (0)
Zatím zde není žádný citát z knihy.
Kniha Krizová ekonomie: Budoucnost finančnictví v kostce v seznamech
v Přečtených | 5x |
ve Čtenářské výzvě | 1x |
v Knihotéce | 7x |
v Chystám se číst | 6x |
v Chci si koupit | 1x |
Poučná kniha určená neakademické obci. Autoři se nad čtenáře nevyvyšují a vysvětlují i základní ekonomické pojmy (např. schodek běžného účtu, vliv inflace a deflace atd.). Krátce procházejí dějinami ekonomických krizí a dovozují, že jsou nedílnou součástí kapitalistického systému. Kritizují postupy, které v současnosti aplikují vlády a centrální banky (zahlcování ekonomiky penězi, záchrana všech finančních institucí penězi daňových poplatníků vedoucí k morálnímu hazardu). Niť nenechají suchou na "finančních laboratořích" vytvářejících "sekuritizované výrobky" a všemožné deriváty z podřadných hypoték, které se zabalí do krásného celofánu a přeprodávají naivním investorům. Zvláštní důraz kladou na vytváření nemovitostních, komoditních a dalších bublin a jejich nebezpečnost. Posuzují národní i globální ekonomiku také z geopolitických hledisek. V závěru zmiňují rizika globalizace. Kdo chce na úrovni poučeného laika nahlédnout do tajemného světa moderního finančního systému, bude pro něj kniha přínosem.