Ohnivý trón přehled

Ohnivý trón
https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/247667/bmid_ohnivy-tron-247667.jpg 4 360 360

Kronika Cartera Kanea série

Druhý diel trilógie úspešného amerického spisovateľa Ricka Riordana (autora Percyho Jacksona)! Volám sa Carter Kane, a odkedy sme so sestrou Sadie odhalili tajomstvo našej rodiny, náš život sa obrátil hore nohami. V žilách nám koluje krv faraónov a zdedili sme talent egyptských mágov. Paráda, čo? Vôbec nie! S kúzlami a mágiou ešte len začíname, napriek tomu proti nám stoja veľmi zákerní protivníci. Netvory, nebezpeční mágovia a rozhnevaní egyptskí bohovia proti nám nasadili všetky svoje sily. Navyše sa začal prebúdzať ten najhrozivejší nepriateľ: had Apop, ktorý chce nastoliť vládu večného chaosu. Musíme rýchlo nájsť tri časti kúzelného zvitku a prebudiť boha slnka Rea. Ale kde máme starého boha hľadať a pomôže nám vôbec? Na záchranu sveta zostáva len niekoľko dní a čas sa už začal odpočítavať...... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Fragment (ČR)

The Kane chronicles - The Throne of Fire , 2011

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Ohnivý trón. Přihlašte se a napište ho.

zirafinec
15.04.2024 5 z 5

Tento díl mě bavil více jak ten předchozí. Za mě si rozhodně zaslouží nejvyšší ocenění, i když na Percy Jackson série nemá. Pokud se ale člověk zajímá o mytologie, pak jsou tato i další knihy od Ricka Riordana rozhodně vhodné k přečtení. Jak už je zvykem, ke všem informacím ohledně bohů a příběhů zde najdeme spoustu akce, humoru a emocí, takže se to čte samo.

Beltrix
02.04.2024 3 z 5

Rick Riordan bezesporu píše příběhově zajímavé, mírně napínavé a emocionální knížky se sympatickými postavami a s hromadou poučných informací o historii. Hněv bohů všechny tyto části obsahuje, ale nemá pro mě moc navíc.
K tomu jsem už asi stará, ale přišlo mi dost neuvěřitelné, že děti ve věku 12 (později 13) a 15 let, které mají samy zkušenost necelý měsíc, začaly učit další děti a po zhruba třech měsících jsou schopny porazit/odrazit mágy, kteří trénovali desítky let. No a o romanci mezi čerstvě třináctiletou a šestnáctiletým (a to už vůbec nezmiňuji pár tisíc let starého boha) ani nemluvím...

Elea
07.01.2023 2 z 5

Nejslabší kniha autora, všechny jeho knihy jsou sice napsané podle stejného scénáře, ale aspoň jsou vtipné a zábavné a mají zajímavé vyprávěče, v této sérii je Carter občas trochu nudný a Sadie pořád hodně protivná a nesnesitelná. Obávám se, že další díl už nezvládnu.

Čas lovu, Naše vina a další knižní novinky (43. týden)

22.10.2023

Kniha Ohnivý trón v seznamech