Květnové spiknutí v Čechách roku 1849 přehled

Květnové spiknutí v Čechách roku 1849
https://www.databazeknih.cz/img/books/77_/77690/bmid_kvetnove-spiknuti-v-cechach-roku-18-0Xi-77690.jpg 5 1 1

Revoluční a bouřlivý nebyl jen rok 1848, ale i rok následující. Sám autor o vzniku knihy píše: "Podjal jsem se této práce, když jsem shledal ve všech snad publikacích o bouřlivém roce 1848, nevyjímajíc ani významných dějepisců německých, kterak si pletou namnoze události obou těchto pohnutých let, ztotožňujíce zatčení a žalářování z roku jednoho s druhým, a co ještě více váží, že jim nebylo jasno, oč vlastně roku 1849 šlo." Kniha tak postupně odkrývá tehdejší realitu během Slovanského sjezdu v Praze (1848), pobyt ruského revolucionáře M. A. Bakunina v Čechách, poměry po rozehnání slovanského sjezdu, následnou agitaci mezi studentstvem a dělnictvem, odhalení celého spiknutí až po nelítostné rozsudky nad provinilci, jejich rozvezení po rakouských věznicích a pokusy o jejich omilostnění.... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Květnové spiknutí v Čechách roku 1849. Přihlašte se a napište ho.

eraserhead
23.05.2011 5 z 5

Velmi zajímavý pohled na neméně zajímavé (a v mnoha ohledech opomíjené a přehlížené) období a podobu českých dějin. Kromě toho jedna z mála možností, jak se seznámit s pobytem M. A. Bakunina v Čechách.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Květnové spiknutí v Čechách roku 1849 v seznamech

v dalších seznamech1x