Květy na vodě přehled

Květy na vodě
https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/404458/bmid_kvety-na-vode-wHm-404458.jpg 4 306 306

Shemaine O'Hearnová je zasnoubená s markýzem a budoucnost jí slibuje samé štěstí. Jako mávnutím kouzelného proutku se ale její život radikálně změní. Je křivě nařčena z krádeže, odsouzena a v poutech odvezena s trestanci do kolonií. V dražbě ji získá Gage Thornton, který hledá chůvu pro svého malého syna. Brzy mezi nimi vzklíčí láska, ale ohrozit ji může nejen Shemainina minulost, ale i strašlivé pomluvy, které Gagea pronásledují – totiž že zabil svoji předchozí ženu…... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: ekniha , Ikar (ČR)

Petals On The River , 1997

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Květy na vodě. Přihlašte se a napište ho.

Hradčiatko
19.06.2024 3 z 5

(SPOILER) Táto rozprávka pre dospelých má pre mňa svoj príbeh... Čítala som ako novinku na strednej škole požičanú z knižnice, a keď som ju po skoro 25 rokoch videla na bazárku vo výpredaji, obálka (nepáči sa mi, možno preto mi tak utkvela) mi pripomenula hromadu detailov deja, čo sa mi u romantických knižiek veľmi nestáva, lebo vtedy sme to čítali na desiatky. Pamätala som si, ako sa Shemaine zabývala v dome Gagea (aká som bola prekvapená, že nemá vši ani nič iné, keď strávila celé dni v kobke s potkanmi), ako si brala šaty jeho bývalej ženy a vlastne aj kto túto zabil a prečo... Takže som si ju kúpila za pár a prečítala znova :) No... musím súhlasiť s väčšinou už zmienených nedostatkov deja a postáv - hromadné odchody všetkých lordov do Ameriky, pretože "začneme nový život", hlavná hrdinka, ktorá si po rokoch lusknutím prstov spomenie na 120 receptov vrátane mier a váh ingrediencií, a to si ich doma vyskúšala doma raz pod dohľadom a s nevalným výsledkom (gazdiné, ruku na srdce, ako mladé a začínajúce, dali ste bez kuchárskej knihy? ja nie teda), strieľa a vraždí týpkov hlava-nehlava nevinnosť-nenevinnosť a potom chladnokrvne drhne krv z podlahy (a po následnej ďalšej vražde a samovražde rieši akurát, či to stihla doumývať - tož, gazdiná), s deckom ani upratovaním žiadne skúsenosti, ale zázračne ju osvieti a hneď to zvláda s dvojročným chalaniskom celodenne, každodenne a dokonale na výbornú (a to mladý ani nemá obdobie vzdoru, jediný krát nepočujeme obvyklé "nechceeeeeem!!! ja sááááááám!!!")... O tom, že je to supermilenka a vo svadobnú noc zvládne bez bolestí tri čísla, sa ani baviť nebudeme - aspoňže ich Roxanne prekvapila, to tomu dalo šťavu, inak by Shemislava dala i štvrtú rundu :D :D No nič to zato, mali sme tam ale fajné mužské postavy celkovo, nevadila mi dokonalosť Gagea, tá mi celkom uveriteľná prišla, aspoň to nehobľoval všetko v dielni sám, Maurice bol z nich veruže snáď najlepší aj starí otcovia, spolupracovníci atď. Každopádne by som nezabuchla za týmto príbehom dvere, minimálne nie je otrepaná zápletka, hlavní hrdinovia okrem tokania (dialógy, achjajajaj, no... píšem sama niečo a cítim, aké sú aj tie moje naivné, ale tuto je nádej, že i moje vydajú) robili i niečo inšie a praktické - kupovali topánky, zašli na zábavu, nanosili vodu do vane. Btw. všimol si ešte niekto okrem mňa, že hlavný záporák Potts dostal 3 či 5 dní samotky na lodi ako trest hneď na začiatku a druhý deň sa promenáduje po ulici, aby ho mohla hlavná Amazonka tresnúť po gebuli? Ako to, že dostal opušťák?? Toto mi príde ešte väčšia záhada ako cestovanie babičky bez služobníctva, moja nebohá babka by to veru v 74 zvládla! V 77 cestovala do Chorvátska autobusom na dovču a varila si tam sama ;)) Česť jej pamiatke a knižku tiež čítala :)

Senza Jenka
06.06.2024 3 z 5

(SPOILER) Ani tentokrát mě autorka moc neuchvátila. Před lety jsem nějaké její knihy přečetla a hodnotila jsem je dobře. Nyní si nemohu vzpomenout, o čem byly ani jestli bych je hodnotila stejně. Možná ne.
Je to příjemný romantický příběh o dívce, která prošla nějakým tím protivenstvím, dospěla, zmoudřela a našla svoje štěstí. Gage to také neměl jednoduché, odpoután od rodiny odešel za moře a snaží se vlastními silami vypracovat. Poté, co ovdověl a čelí nevraživosti mnoha lidí už ani nedoufal v nové štěstí, ale všechno se nakonec v dobré obrátilo.
Styl je takové vyprávění z druhé ruky, vůbec mě nevtáhl do příběhu. Až na pár Gageových škádlivých náznaků ze začátku to nemá žádný švih, ani šťávu. Celé to na mě zapůsobilo příliš prvoplánově. Vztah, vývoj i záporáci.
Ona je nádherná a všechno na co sáhne se jí daří, on je krásný, úžasný a všechno na co sáhne, se mu daří. Záporáci jsou hnusí, nenávistní a ochotní zajít kvůli pomstě až na nejzazší mez. Nic napínavého, nic překvapivého. Rozhovory mezi manžely Thorntonovými byly už vyloženě klišé.
Můj obdiv si získal Maurice. Jediná trochu překvapivá věc byl Kainův původ.
Název se zjevně vztahuje k její první cestě loďkou po řece ke srubu.

petraj30
29.04.2024 3 z 5

Byla to celkem pěkná pohádka pro dospělé, ale velmi nepravděpodobná.
Možný spoiler.
Silně pochybuji, že by Shemaine na lodi plné otroků, zůstala neposkvrněna a další do očí bijící události, jako například koupit na trhu s otroky učitelku pro syna. Když už člověk přejde tyto pasáže, je to celkem přijatelný příběh, ale musela jsme občas kroutit očima. Do půlky se sice nic moc nedělo, ale druhá půlka začala být zajímavá.
Když už přejdete začátek, je to v celku přijatelné.
Po pravdě nemám moc v lásce historické romance odehrávající se v Americe. Četla jsem i lepší.

Připravované knižní novinky (20. - 26. 7.)

19.07.2015

Kniha Květy na vodě v seznamech

v dalších seznamech2x