Lady Chatterley's Lover přehled

Lady Chatterley's Lover
https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/477966/bmid_lady-chatterley-s-lover-1R7-477966.png 4 843 843

Milenec lady Chatterleyové je nejslavnější román anglického spisovatele Davida Herberta Lawrence. Poprvé byl vydán v roce 1928 v Itálii, v Anglii bylo dílo až do roku 1960 soudně zakázáno a klasifikováno jako pornografie. Přes svou skandalizaci, nebo snad právě díky ní si román získal ohromný čtenářský ohlas, a to bez ohledu na to, že se v něm autorovi podařilo mistrovsky vylíčit stav tehdejší společnosti. Ústřední zápletku tvoří milostný vztah mezi příslušníky různých společenských vrstev, aristokratkou Constance (lady Chatterleyovou), jejíž manžel v první světové válce ochrnul na spodní polovinu těla, a zaměstnancem jejího muže myslivcem Mellorsem. Kniha v anglickém originále.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: ekniha , e-bohém

Lady Chatterley's Lover, 1928

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Lady Chatterley's Lover. Přihlašte se a napište ho.

Nové komentáře (152)

Nestorkea
předevčírem 2 z 5

První dvě třetiny knihy pro mne byly utrpením. Filosofické úvahy, spousta omáčky a v podstatě žádný dej. Po setkání s Mellorsem se kniha stává erotickou a jejich vztah z mého pohledu není o lásce, ale jen o sexu a dobrodružství s ním spojeném. Odjezdem Connie do Benátek pro mne kniha teprve začala být zajímavou- konečně se něco děje a nečteme o kývání pindíkem a naplňování lůna. Nicméně se autor řídí myšlenkou, že "v nejlepším se má přestat" a ve chvíli, kdy se začteme, kniha končí.

Dimas
31.12.2023 4 z 5

Věřím, že Blaženka a Frantík jsou spolu

Zemlja
05.10.2023 4 z 5

Pro mě je tohle další příběh o ženě lapené konvencemi doby. Neměla moc nadějné vyhlídky v manželství. Snažila se, ale zbytečně. Unikla alespoň nějak.

Podezření, Temné a kruté lži a další knižní novinky (3. týden)

15.01.2023

Knižní novinky (14. týden)

29.03.2020

1 000 eknih zdarma ke stažení (4. díl)

30.04.2019

Kniha Lady Chatterley's Lover v seznamech