Lekce tvůrčího psaní přehled

Lekce tvůrčího psaní https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/1219/mid_lekce-tvurciho-psani-Nsq-1219.gif 3 374 374

Komorní psychologická novela, která podle autorových slov pojednává „hlavně o tom, jak obtížné je v Čechách napsat a koneckonců i prožít cituplný příběh“.

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Lekce tvůrčího psaní. Přihlašte se a napište ho.

SSTknihy
05.09.2023 2 z 5

Kdyby z toho alespoň tak nečišelo autorovo ego. Kdyby byl děj alespoň trochu poutavější. Kdyby tam byla alespoň jedna zajímavá postava. Kdyby...
Ale tady už jsem se dávno vzdala veškeré naděje a na mém současném knižním jídelníčku již páně Vieweghova krmě chybí.

freejazz
11.08.2023 3 z 5

tak toto bola celkom nuda, nejako som sa nevedel začítať. mikrosvet, v ktorom môže ťažko vzniknúť niečo prelomové a výrazné. a áno, motivácia písať už nemá nič spoločné s tým, že chce človek niečo povedať, ale s tým, ako si vykalkuluje úspech. pritom písanie je jednou z najhoršie oceňovaných tvorivých činností.

wimpzk
29.07.2023 4 z 5

Tuhle Vieweghovu novelu mám rád. Proč? Je to přiznaná nadsázka. Navíc si Viewegh utahuje nejen z literárních kritiků a nenadaných studentů, ale samozřejmě i ze sebe a své literární slávy. Kromě toho zde Viewegh s nadhledem a jemným humorem reflektuje své učitelské působení v dávno zaniklé Literární akademii Josefa Škvoreckého a ukazuje nám, jak výuka tvůrčího psaní tehdy na začátku milénia probíhala na český způsob.

Knižní novinky (9. týden)

23.02.2020

Kniha Lekce tvůrčího psaní v seznamech

v Právě čtených2x
v dalších seznamech1x