Letní přeháňky přehled

Letní přeháňky
https://www.databazeknih.cz/img/books/69_/69625/letni-prehanky-69625.jpg 5 2 2

Úsměvný příběh ze současnosti o lidech mladých i starých je namířen proti maloměšťáctví, přežitkům a zlozvykům, přenášeným do našich časů z minulých dob.

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Letní přeháňky. Přihlašte se a napište ho.

ludek.n
13.01.2021 4 z 5

Už obálka s ilustrací Karla Benetky napovídá, že Jiráčkova kniha se nebude zabývat palčivými problémy lidstva ani hloubkovými psychologickými rozbory rodinných vztahů, nýbrž že půjde o odlehčený žánr, plný veselého humoru, trefných postřehů a bonmotů, zasahujících střed terče nadepsaný „zábava“ s neomylnou přesností. První nové auto, první lekce jazzgymnastiky, první láska, první dítě, jedna další rozepře s tchýní, přeháňky a hromobití… v rodinách Malíkových a Hronových se prostě pořád něco děje. Jiráček s notným nadhledem jejich všedním a fádním životům pořádně přitopí pod kotlem, a pak nás nechá jet setrvačností jedním neobyčejným létem. Jeho humor je jemný, citlivý a vnímavý, takže se z Letních přeháněk nestává groteska ani parodie, sršící poťouchlými gagy na všechny strany. Je to spíše takové uvolňující čtení na dovolenou k vodě, roztomilé a trochu pamětnické.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Letní přeháňky v seznamech

humor maloměšťáctví