Leviatan přehled

Leviatan
https://www.databazeknih.cz/img/books/67_/67945/bmid_leviatan-mYO-67945.jpg 4 215 215

Leviatan (Westerfeld) série

První svazek nesmírně napínavé nové série pro mladé dospělé. Odehrává se v alternativní steampunkové minulosti, v níž je svět rozdělen na Rachoťáky, kteří ovládají ohromné parní pochodující válečné stroje, a Darwinisty, jejichž hybridní “potvůrky” fungují jako vzducholodi, parní vlaky, válečné lodi i ponorky. Příběh se odehrává těsně před první světovou válkou. Alex, utajený levoboček nedávno zavražděného arcivévody Františka Ferdinanda, prchá před strýcem Františkem Josefem, který ho chce zavraždit, do Švýcarska a tam se s eznámí s Deryn, skotskou dívkou, která se v převleku za chlapce stane plavčíkem na válečné vzducholodi Leviatan, ohromném ekosystému složeném z velryb, netopýrů, včel, šestinohých psů závislých na vodíku a všelijakých jiných potvor, díky níž je neporazitelná.... celý text

Romány Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Knižní klub

Leviathan, 2009

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Leviatan. Přihlašte se a napište ho.

Nové komentáře (45)

nicandra
10.02.2024 5 z 5

Mám ráda steampunk. Takže se mi ta kniha líbí už ze své steampunkové podstaty. Zajímavé je i to rozdělení perspektiv vyprávění mezi hlavní postavy. Myšlenka vytváření nových živočichů na bázi míchání jejich DNA (i když se tomu tak v příběhu neříká), a dokonce i myšlenka koexistence toho živého se strojem je hodně specifická. Jsem zvědavá na další díl:)

DreamerX9
01.01.2024

Na tuhle knihu jsem narazila náhodou líbí se mi jak propojuje různé svety, časové linie i dobu. Také krásné ilustrace. Dějově byla kniha pozoruhodně zajímavá, místy se táhla ale jinak stála za to. Jeden díl mi tedy stačil ale za to obohatil

Luigi1
04.10.2023 5 z 5

Tak jsem si pěkně počet a už mám přípravený dalšíl díl

Zatím zde není žádná související novinka.

Ocenění knihy (3)

2010 - Locus Awards (Best Young Adult Book)
2009 - Goodreads Choice Awards (Best Science Fiction)
2009 - Aurealis Award (Best Young Adult Novel)

Kniha Leviatan v seznamech

v Právě čtených2x