Liberalismus přehled

Liberalismus
https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/408947/bmid_liberalismus-fMT-408947.jpg 4 41 41

Misesův Liberalismus je klasickým dílem, ve kterém autor obhajuje myšlenky svobody a míru, myšlenky liberalismu. Přestože kniha byla napsána již v roce 1927, argumenty ve prospěch svobody v ní obsažené neztratily nic ze své platnosti. Spíše naopak. V knize se dozvíte mimo jiné, proč je mír tak důležitý pro rozvoj ekonomiky, proč je socialismus dlouhodobě neudržitelný, proč jakákoli malá regulace povede postupně k větší a větší byrokracii a proč je nebezpečná nadvláda většiny nad menšinou.... celý text

Literatura naučná Ekonomie a obchod
Vydáno: , Grada , Liberální institut

Liberalismus, 1927

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Liberalismus. Přihlašte se a napište ho.

Nové komentáře (7)

patrikZ
28.08.2024 5 z 5

Nadčasová kniha.

lungaj
08.04.2023 5 z 5

Poměrně útlá knížka perfektně se hodící i pro ty, kteří se chtějí seznámit s Misesovým odkazem, ale necítí se nebo nemají čas na jeho rozsáhlá veledíla. Vlastně i zde najdete téměř vše podstatné (ve stručnější formě), oproti jiným jeho knihám vč. jasnějšího vymezení role státu v liberální společnosti: Stát jako "noční hlídač" není ostuda, ale výsada. Kterou nemáme - máme spíše "otravného ředitele".

mmister
14.12.2020 5 z 5

Stručná a jasná obhajoba liberálního řádu. Člověka až překvapí, jak aktuální jsou témata v knize napsaní před téměř sto lety.

Knižní novinky (18. týden)

28.04.2019

Kniha Liberalismus v seznamech