Lidové drama pobělohorské přehled

Lidové drama pobělohorské
https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/259456/lidove-drama-pobelohorske-UeC-259456.png 4 3 3

Výbor z lidových dramat ukazuje, jak se v pobělohorské době stupňoval rozpor mezi nevolníky a pány i jak se lidová tvorba vyrovnávala s dramatem jezuitským i tím, které sem přinášeli cizí herci. Intermedium kratochvilné o krobiáních / Václav Kocmánek -- Kratochvilná komedie -- Jiná o třích sedlácích / E. Košetický -- Rakovnická vánoční hra -- Komedie o svaté panně Dorotě -- Komedie o turecký vojně -- Z Lastibořské hry velikonoční -- Ze Semilské hry vánoční -- Komedie o Františce a Honzíčkovi -- Salička -- Selská rebelie... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Lidové drama pobělohorské. Přihlašte se a napište ho.

Nikolča
25.10.2016 4 z 5

Tato lidová dramata se mi četla velmi dobře, jsou srozumitelná a nemusí se nad nimi nijak složitě přemýšlet. Téměř hned poznáte základní témata jako je náboženství, vztah poddaných a jejich pánů nebo například válka s Turky. Musela jsem to číst jako povinnou četbu a mile mě to překvapilo.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Lidové drama pobělohorské v seznamech