Lišky pouště přehled

Lišky pouště
https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/4766/bmid_lisky-pouste-oet-4766.jpg 4 25 25

Ráno 31. března 1941 vyrazily německé tanky proti britským pozicím u Marsa el Brega. Začalo nacistické tažení v severní Africe. Lišky pouště, jak byly jednotky generála Erwina Rommela nazvány, se probojovaly postupně až k Tobruku, El Alameinu a k deltě Nilu. Tam úder končil. Po 773 dnech krvavých bojů kapitulovali Němci 12. května 1943 na poloostrově Bon. Paul Carrel napsal dramatickou kroniku o významné kapitole druhé světové války. Spojil v ní přesný popis válečných dnů s autentickými zážitky. Exaktní historie a živé lidské osudy. Každá postava je pravdivá, žádná epizoda není smyšlená. Kniha Lišky pouště odhalila věci, které do té doby nikdo nezveřejnil.... celý text

Literatura faktu Historie Vojenství
Vydáno: , Jota

Wüstenfüchse , 1964

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Lišky pouště. Přihlašte se a napište ho.

ondra2
09.01.2021 5 z 5

Velice živě podaný popis bojů v severní Africe. Je pravdou, že autor se opírá především o prameny německé a jak již předešlí komentátoři uváděli, je z knihy patrné, na čí straně stojí, to ale kvalitě knihy neubírá. Nedá se rovněž říci, že by z knihy byla nějak patrná snaha autora vyzvednout ideologii Třetí říše či jakkoli projevit sympatie s ní, všímá si pouze schopností vojáků plnit jim zadané nebo jimi si předsevzaté úkoly a plány. Nepochybně se najde pro změnu americký nebo britský autor upřednostňující především pohled z jiné strany.
Knize by asi skutečně více slušelo určité množství mapek, které by přidaly na přehlednosti, na druhou stranu se nejedná o nic, co by si zájemce o uvedenou oblast bojů nemohl najít v jiné knize.

Kocourek
21.01.2019

Bojím se tyto knihy "faktu" o bojích v Africe číst. Můj otec se zúčastnil jak bitvy u El Alameinu tak u Tobruku pod vlajkou De Gaullových Francouzů a bohužel pravdivá zatím nebyla ani jedna kniha.....ať od německých či jiných autorů......

Tomas@S
22.06.2018 2 z 5

Koupeno v levnych knihach. Po precteni jsem tuhle knizku pak dal do knihobudky, at si ji uzije i nekdo jiny. Co k tomu napsat, kdyz se jedna o tak rozporuplneho autora, nacistu a adorovatele valky? O drsnych bojich v Africe, kde umirali tisice vojaku pise jako by se jednalo o pionyrsky tabor na kterem je spousta legrace. Nemce a fasisty lici jako cestne vyborne hrdiny. Jejich protivniky Anglicany a Americany jako zakerne mrchy, kteri slavnou nemeckou armadu porazili zcela hloupe jenom diky obrovske materialni prevaze a na ukor obrovskych ztrat. Trochu se divim, ze tak vyrazne pronacisticke dilo u nas vubec vyslo. Davam aspon symbolicky 2 hvezdicky za to, ze se jedna o netradicni pohled na africky konflikt z nepratelske, tedy z te nemecke strany. A za to, ze se to docela dobre cte. Ale ctenar si musi fakt davat pozor a neco o bojich v Africe za druhe svetove valky vedet, aby neveril vsemu co tenhle nacisticky propagandista ve sve knize pise.

Knižní novinky (4. týden)

17.01.2019

Kniha Lišky pouště v seznamech