Lovecké toulky po východní Africe přehled

Lovecké toulky po východní Africe
https://www.databazeknih.cz/img/books/93_/93179/lovecke-toulky-po-vy-93179.jpg 3 1 1

Významná osobnost amerických dějin T. Roosevelt zde popisuje svá lovecká dobrodružství ve Východní Africe.

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Lovecké toulky po východní Africe. Přihlašte se a napište ho.

Nové komentáře (1)

Antoramix
19.08.2024 3 z 5

Útlá kniha z pera významné osobnosti amerických dějin. Teddy Roosevelt zde popisuje lovecká dobrodružství, která zažil se svým synem Kermitem ve Východní Africe. Lovy měly badatelský účel, jelikož ulovená zvířata stahovali z kůže a zasílali do vybraných muzeí. Původní americké vydání je pětisetstránková bichle, takže tady je znát zkrácení a hlavně konec je překladatelem hodně uspěchaný. Zajímavé jsou Roosveltovo myšlenky nad přínosem bílého kolonialismu. Překvapuje, že se zbraněmi před 1. světovou válkou jste mohli skolit nosorožce a slona relativně snadno. U knih o lovech mám rád ty popisy přírody a neznámých zvířat, ale pokaždé se přistihnu, jak fandím spíše té zvěři. Příjemné čtení z doby, kdy bylo stále co objevovat i na poli loveckém.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Lovecké toulky po východní Africe v seznamech

Theodore Roosevelt