Lynčování - Zpráva o kruté minulosti USA přehled

Lynčování - Zpráva o kruté minulosti USA
https://www.databazeknih.cz/img/books/10_/108959/bmid_lyncovani-zprava-o-krute-minulosti--Vlv-108959.jpg 4 5 5

V Čechách vychází kniha věnovaná tomuto tématu poprvé. Rasismus ve Spojených státech není výsadou černošských ghett ve velkých městech. Hluboko na Jihu se čas od času projeví v takové síle, jaká byla považována za dávno zapomenutou. Ještě před několika málo lety, 7. června 1998, byly ve městě Jasper v Texasu nalezeny ostatky lidského těla se zohavenými genitáliemi a roztříštěnými koleny. Krvavá stopa dovedla policii o kilometr dál k jámě, kde spolu s umělým chrupem a klíči ležela i hlava a pravá ruka oběti. Jednalo se o Jamese Byrda, další oběť tradičního lynče. Nechutná historie lynčování zahrnuje pseudovědecké srovnávání černochů se zvířaty, lynče inzerované v novinách nebo vraždy bojovníků za rasovou rovnoprávnost. Francouz Joël Michel se ve své pronikavé analýze opíral o nejnovější studie amerických historiků. Mezi přednosti knihy patří přesnost v odkazech, síla popisů a zdravý odstup autora.... celý text

Literatura naučná Historie
Vydáno: , Práh

Le lynchage aux états-unis, 2008

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Lynčování - Zpráva o kruté minulosti USA. Přihlašte se a napište ho.

Nové komentáře (1)

Edgar
25.04.2020 5 z 5

Jsou úseky dějin, o kterých člověk ví, že nebyly zrovna světlé. Tahle kniha pojednává o jednom z nich. Tohle americké období jsem částečně znal a nedělal si o něm iluze. Bylo mi jasné, že jih ameriky nebylo ideální místo pro afroameričany, ostatně sever na tom nebyl o moc líp. Ale tohle mě ale hodně dostalo. Rozhodně doporučuji ke čtení.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Lynčování - Zpráva o kruté minulosti USA v seznamech

USA (Spojené státy americké) rasismus násilí

Autorovy knížky

Joël Michel