Môj macko přehled
Zinaida Jevgeňjevna Alexandrova
Populárne básničky o príhodách macíka so zvieratkami pre najmenšie deti. Cena knihy v čase vydania: 5.- Kčs.
Literatura světová Pro nejmenší Příběhy
Vydáno: 1986 , Raduga (Moskva)Originální název:
Мой мишка (Moj Miška), 1952
více info...
Můj komentář
Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Môj macko. Přihlašte se a napište ho.
Nové komentáře (16)


Dnes je prý Den dětství, tak jsem si přečetla dětskou knihu :) Že je to příběh holčičky a jejího medvídka sem psát snad nemusím, to je v popisu knihy.


Obrázková knížka o holčičce a jejím plyšovém „Míšovi“ doprovázená jednoduchými a v překladu místy poněkud kostrbatými verši. Ke knize jsem se dostala úplnou náhodou v dospělosti (a tudíž k ní nemám z dětství žádný sentimentální vztah), takže za mě je to vyloženě průměr. Spíš na mě působila takovým „minulorežimovým“ dojmem, i když tam nebylo vůbec nic ideologického – asi za to mohl styl ilustrací.
Související novinky (0)
Zatím zde není žádná související novinka.
Citáty z knihy (0)
Zatím zde není žádný citát z knihy.
Kniha Môj macko v seznamech
v Přečtených | 73x |
ve Čtenářské výzvě | 9x |
v Doporučených | 5x |
v Mé knihovně | 23x |
v Chystám se číst | 3x |
v Chci si koupit | 10x |
V spomienkach vidím namiesto macka bábiku, ale toto je knižka detstva a ikonická, no v Rusku tak známa nie je ani zďaleka. Myslím, že je to prvá, na ktorú si v živote spomínam a čítala som ju aj bábikám, keď som sa hrala na bábätká. Dojemný a jemný príbeh :)))