Má sestra je sériový vrah přehled

Má sestra je sériový vrah https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/410428/bmid_ma-sestra-je-seriovy-vrah-5PI-410428.jpeg 3 278 278

Korede je zahořklá. Není divu… Její sestra Ayoola je krásná a oblíbená, jenže dost možná i šílená. Měla přítele, ale ten je teď po smrti. Stejně jako ti dva před ním. Korede vytrhne od večeře vyplašený telefonát. Volá jí sestra Ayoola a Korede hned ví, co se od ní čeká: bělidlo, gumové rukavice, pevné nervy a silný žaludek. Tohle je třetí chlap, kterého Ayoola poslala do věčných lovišť — prý v sebeobraně. Třetí tělo, kterého se Korede bude muset zbavit. V zájmu všech Nigerijců by měla jít na policii, jenže ona svou sestru miluje a rodina je přece na prvním místě. Pak ale Ayoola začne chodit se sympatickým lékařem z nemocnice, kde Korede pracuje jako zdravotní sestra. Korede doktora Tadeho už dlouho miluje a nehodlá se smířit s tím, že i on skončí s kudlou v zádech. Jenže zachránit jednoho by znamenalo obětovat druhého… Do milostného trojúhelníku mezi Korede, Ayoolou a Tadem se vplétá obraz dětství obou sester, poznamenaný temnou vzpomínkou na krutého otce a jeho tragickou smrt. Nebo snad ne zase tak tragickou? Román o lásce, o Lagosu a o tom, že krev je hustší než voda. A hlavně se hůř odstraňuje z koberce.... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: , Host

My Sister, the Serial Killer , 2018

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Má sestra je sériový vrah. Přihlašte se a napište ho.

Peťula91
03.03.2024 1 z 5

Kniha mě vůbec nebavila. Čekala jsem napínavý thriller či zajímavou detektivku.
Bohužel to nejlepší z knihy je obálka a krátké kapitoly, díky kterým máte příběh rychle za sebou.

raty
10.01.2024 4 z 5

Pro mě zajímavá sonda do současné literatury v Nigérii.

Dvě sestry. Starší velmi ctí, že krev není voda. I v případě, že je třeba pomoci mladší sestře, která má zvyky kudlanky nábožné.
Thrillerem bych tuto poměrně krátkou knihu nenazvala. Pokud se jedná o humor je hodně za hranou. Postavy si opravdu neoblíbíte a když, tak o ně brzy přijdete. Autorčin styl je dost úsporný, ale nenechává nic bez vysvětlení.
Celkově mě příběh zaujal a čtení bavilo.

TerkinKnižnySve
22.12.2023 2 z 5

Oyinkan Braithwaiteova - Má sestra je sériový vrah

Počet strán: 213
Vydavateľstvo: @hostbrno
Žáner: #thriller #detektivka

toto bola paródia na Thriller?

Neviem čo by som k tomu viac dodala, jednanie hlavnej postavy bolo na hlavu, jednanie jej sestry bola čistá psychiatria ale okej no...

Ďakujem za stafetu aspoň som sa zasmiala Martin Petráš

Štafeta č. 112

#kniznastafeta
#kniznarecenzia
#recenzieTerka #milujemeknihy2 #stafetovyzavislak #masestrajeseriovyvrah

Obsah

#milostnytrojuhelnik #rodina #vraždy

Korede je zahořklá. Není divu Její sestra Ayoola je oblíbená a hezká, ale dost možná i šílená. Měla přítele, ale ten je teď po smrti. Stejně jako ti dva před ním.

Korede vytrhne od večeře vyplašený telefonát. Volá jí sestra Ayoola a Korede hned ví, co se od ní čeká: bělidlo, gumové rukavice, pevné nervy a silný žaludek. Tohle je třetí chlap, kterého Ayoola poslala do věčných lovišť prý v sebeobraně. Třetí tělo, kterého se bude Korede muset zbavit. V zájmu všech Nigerijců by měla jít na policii, jenže svou sestru miluje a rodina je přece na prvním místě.

Knižní novinky (43. týden)

20.10.2019

Ocenění knihy (1)

2019 - Anthony Award (První Román)

Kniha Má sestra je sériový vrah v seznamech

v Právě čtených2x
v dalších seznamech3x

prvotina thrillery sérioví vrazi sestry milostný trojúhelník Nigérie nigerijská literatura Lagos

Autorovy knížky

Oyinkan Braithwaite