Mačacia múmia přehled

Mačacia múmia
https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/304194/mid_macacia-mumia-eK6-304194.jpg 4 225 225

Ahojte! Volám sa Verity. Usilujem sa hovoriť vždy pravdu. To je vlastne preklad môjho mena. V latinčine veritas znamená pravda. Bývam s ockom, babkou, dedkom a starou lenivou mačkou Mabel. Nie je s ňou až taká zábava ako s mačiatkami mojej kamrátky Sofie. Ale aj tak ju mám rada. Možno som neposlušná, ale snažím sa neklamať. Toto pravidlo som porušila, keď sa stratila naša Mabel. Na druhý deň som ju objavila v mojej skrini. Cez noc zomrela. Nechcela som sa s ňou rozlúčiť. Rozhodla som sa, že z nej urobím múmiu. V škole sme sa práve učili o starovekom Egypte, a tak som mala všetko dokonale naštudované.... celý text

Literatura světová Dobrodružné Dívčí romány
Vydáno: , Slovart (SK)

Cat mummy , 2006

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Mačacia múmia. Přihlašte se a napište ho.

Bětužka
31.05.2021 4 z 5

Spíš pro menší děti.

Štěpinambura
27.04.2021 5 z 5

(SPOILER) Tahle kniha mě velmi okouzlila. Hltala jsem každou stránku. Hrozně mě dojala. Jen mě trochu zklamalo, že si Verity po smrti Mabel neoholila obočí - to totiž dělali staří Egypťané na důkaz soucitu s mrtvou kočkou
(:-D)

inachisio
29.08.2020 3 z 5

U téhle knížky jsem jako malá brečela. Tak moc mě to dojalo. Zpětně mi ten příběh ale přijde docela směšný.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Mačacia múmia v seznamech

v Právě čtených1x