Maigretův první případ přehled

Maigretův první případ
https://www.databazeknih.cz/img/books/54_/545228/bmid_maigretuv-prvni-pripad.jpg 4 48 48

Dnes je komisař znepokojen. Kdo ví, jestli by mu nebylo milejší, kdyby se v pravou chvíli Maigret nesklonil a neztlumil tak ten úder? Jak u čerta tenhle začátečník mohl odhalit všechno to, co odhalil? Každý začátek je těžký. Píše se rok 1913 a šestadvacetiletý Maigret to po čtyřech letech u policie dotáhl na sekretáře komisaře. Práce na kriminálce ho ale neuspokojuje: chtěl by výš, do oddělení vražd na Zlatnickém nábřeží! Když má jedné noci úmornou službu, dostaví se na komisařství potlučený mladík, který zaslechl volání o pomoc a střelbu v sídle zámožné rodiny. Maigret se na vlastní pěst vydává incident vyšetřit. Ještě netuší, že právě otevírá svůj první případ, v němž naruší nepsané dohody mezi privilegovanými kruhy a strážci zákona.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: audiokniha , OneHotBook

La première enquète de Maigret, 1951

Interpreti: Jan Vlasák

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Maigretův první případ. Přihlašte se a napište ho.

Nové komentáře (9)

betička
25.09.2024 audiokniha 5 z 5

Posloucháno jako audiokniha. Úžasný hlas pana Vlasáka přidává příběhu na zajímavosti a autentičnosti.

ber-tram
26.06.2024 3 z 5

Maigretův první případ: Kdo má Maigreta zafixovaného jako bručouny Gabina či Cremera, sotva si ho představí coby šestadvacetiletého štíhlého pátrače takřka na vlastní pěst, který ránu (doslova i obrazně) schytá už v první kauze, přičemž jen ta obrazná otřese jeho vírou ve smysluplnost policejní práce. 25/24

Maigret v Picratt baru: Nepřetržitý dialog frčí tak bleskurychle, že se z něj sice na konci vyloupne »kdo«, ovšem nikoliv »proč?«. Motiv a postup pachatele zůstaly v té slovní kanonádě jaksi opomenuty. 29/24

Maigret a Dlouhé Bidlo: Pozoruhodné a jak odlišující! První svazek v této trilogii má kapitoly pojmenované, druhý jen očíslované a třetí doslova odvyprávěné! Až ze statí se dozvíme, jak zubařský mamánek vzdoroval pařížskému komisaři, který nezklamal detektivní normu, ale neohrozil čelné žánrové mety. Vítězí na počet a úspornost příběhů, napumpovaných dialogem, oproštěných od sáhodlouhého tápání. 33/24

mnohoknih
28.03.2024 4 z 5

Posloucháno jako audio povídka Maigretův první případ. Tady není moc co hodnotit. Krátké a příjemné. Maigretovi je 26 a zjišťuje, že ne vždy pravda zvítězí. Někdy vítězí politika. Každopádně my se dozvíme, jak se dostal na Zlatnické nábřeží a co ho formovalo. Plus nepřekonatelný Jan Vlasák.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Maigretův první případ v seznamech

v dalších seznamech1x