Mája a ohnivý lišáček přehled

Mája a ohnivý lišáček
https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/488176/mid_maja-a-ohnivy-lisacek-T8a-488176.jpg 4 23 23

Mája a ohnivý lišáček série

Mája se právě přestěhovala do nového domova. Co je ale ještě horší: ztratil se její plyšák na spaní. Místo něj Mája najde v krabici gumových medvídků malého červeného medvídka s dlouhým pruhovaným ocasem, Káju! A všechno je hned jasné: Kája bude jejím novým kamarádem. Ten však tak úplně nadšený není. Vždyť se mu Mája s rodinou nastěhovala do domečku, který byl předtím celý jeho! Příběh o tom, jak se rodí přátelství a že je vždycky lepší nebýt na světě sám.... celý text

Literatura světová Pro děti a mládež Příběhy
Vydáno: , Portál

Luna und der Katzenbär, 2016

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Mája a ohnivý lišáček. Přihlašte se a napište ho.

Nové komentáře (9)

bibi.r
11.06.2024 3 z 5

Pro děti 3+

Knížka s velice hezkými ilustracemi a až možná trapně jednoduchým příběhem. Nějaká pořádná zápletka skutečně chyběla, ale děti si Máju i malou pandu červenou moc oblíbily, takže budeme číst i druhý díl. Třeba se tam dočkáme pořádného dobrodružství.
Čtení milé.

Jane.Oky
26.09.2023 3 z 5

Velice krásně ilustrovaná dětská knížka, bohužel mi chyběla zápletka, pointa nebo poučení v příběhu.

Knížka je vhodná pro cca 3 leté děti.

sgjoli
21.05.2023 4 z 5

Tuto knížečku jsem letos pořizovala na Světě knihy pro svou neteř a samozřejmě jsem neodolala - před předáním jsem si to sama chtěla přečíst. :-D A moc doufám, že se neteřince bude kniha líbit - aspoň mně to přišlo jako velmi kouzelný příběh o důležitosti přátelství, o samotě a o tom, že ztratit kamaráda je bohužel snadné, zatímco získat si důvěru a nové přátelství je už trochu těžší.
Pro malé děti je to záměrně zjednodušený příběh psaný spíše v kratších větách, aby to právě bylo dostatečně srozumitelné. Ale přitom to není přihlouplé, že by to ty děti nějak mělo podceňovat v pochopení textu. Souhlasím s komentářem Vendi13, že knihu může ocenit i o trošinku starší než 3leté dítě - i třeba prvňák, který je začínajícím čtenářem.
Celkově to obsahuje barevné ilustrace, někdy na půl stránky, někdy celostránkové. Ilustrace jsou velmi příjemné na pohled, vůbec ne nějak přeplácané a skvěle doplňují text.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Mája a ohnivý lišáček v seznamech

Udo Weigelt
německá, 1960