Majster Alkohol přehled

Majster Alkohol
https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/458036/bmid_majster-alkohol-5z2-458036.jpg 4 602 602

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Majster Alkohol. Přihlašte se a napište ho.

Nové komentáře (98)

soukroma
20.08.2024 4 z 5

Vlastní životopis (dobré přečíst pro srovnání také Námořníka na koni od Stonea) a i po 120 letech velmi užitečná studie života alkoholika (kolikrát sebe a nás přesvědčuje, že jím není, nebyl a nebude, že mu pití nechutná a pije jen ze "společenských" důvodů, a proto svého démona ovládá, nikdy naopak...).
Poučné, smutné, depresivní, i když pro jeho rané (ne)zkušenosti by asi leckdo měl pochopení. Nejvíc mne překvapilo, že tvrdí chlapi - námořníci v sanfranciském zálivu popíjeli běžně vedle piva víno, o tvrdém alkoholu je zmínka až o hodně později..., a ani tehdy to není předpokládaný rum.
Někde v úvodu mne překvapilo, když popisoval, že bílé myšky se vidí na vrcholu extáze. Halucinace tohoto typu ve skutečnosti doprovázejí delirium tremens, vrchol abstinenčního stádia (chm, takže vlastně extáze, pokud to tedy snad London viděl takhle).

Zemlja
14.04.2024 5 z 5

Mistrovské. O chlastu.

Anikkk
27.02.2024 4 z 5

Takže aj Jack London bol iba obyčajný človek. Jeden z milióna, ktorého ducha ničil alkohol. Démon alkohol.
Napriek tomu dokázal prežívať život aj v iných rovinách a dokázal to preniesť na papier do pútavých príbehov v divokej prírode.
Život mal bohato naplnený dobrodružnými cestami, škoda toho alkoholu, ktorý ho sprevádzal po celý čas.
Túto knihu vnímam ako sebareflexiu. Úprimnú, vecnú, pravdivú. Určite mi dotvorila celkový obraz človeka menom Jack London.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Majster Alkohol v seznamech

v Právě čtených9x