Málo známé památky starého Egypta přehled

Málo známé památky starého Egypta
https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/134667/bmid_malo-zname-pamatky-stareho-egypta-658673e5d392d.jpg 4 4 4

I když o památkách starého Egypta byla napsána řada knih, tato je výjimečná. Její autor záměrně vypustil nejznámější objekty, které každoročně navštěvují tisíce turistů, a dal prostor těm méně proslulým. Během svojí desítky let trvající spolupráce s prof. Miroslavem Vernerem měl jedinečnou možnost všechny vidět a pořídil často velice unikátní snímky. Mnohé z památek, o kterých se v této knize píše, nejsou veřejnosti přístupné. Vedle nich přiblížil mnoho úžasných míst, která neprávem leží na okraji zájmu cestovatelů, především překrásné oázy, skryté v Západní egyptské poušti. Právě v nich se zachovala atmosféra Egypta, který okouzluje obdivovatele této úžasné země víc než dvě stovky let. Tajuplná země, jejíž nesmírně bohatá historie položila základy evropské civilizace, stojí za poznání. Díky této jedinečné publikaci můžete odhalit její podstatnou a málo známou část.... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Málo známé památky starého Egypta. Přihlašte se a napište ho.

Nové komentáře (1)

RenataP
08.04.2013

Je to jedna z nejzajímavějších dokumentárních knih o Egyptě, jaké jsem kdy četla a prohlížela.
Kvalitní fotky a čtivý text, který vás navíc zavádí na místa, která nejsou běžně veřejnosti přístupná. Úžasná kniha.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Málo známé památky starého Egypta v seznamech