Maltézsky anjel přehled

Maltézsky anjel
https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/124129/maltezsky-anjel-124129.jpg 5 2 2

Strhujúci historický román plný lásky a nenávisti sa odohráva v rokoch 1880-1921 v prostredí anglického vidieka v okolí Newcastlu. Prezentuje obraz vtedajšieho rozvrstvenia anlickej dediny od neodmysliteľného kaštieľa po slumy najchudobnejších írskych prisťahovalcov. Farmár Ward Gibson nesplní očakávania dedinčanov a neožení sa so seberovnou Daisy, ale zamiluje sa do tanečnice s umeleckým menom Maltézsky anjel. Ward sa vzprieči ustáleným pravidlám vidieckeho života. A čo na to Daisy? Po sobáši s tanečnicou ohrdnutá dedinaská krásavica spusti na Warda lavínu "zaslúženej" pomsty. Trpí nielen Ward, jeho žena, aj ich dve dcéry... Do osudov postáv ďalšej generácie zasahuje prvá svetová vojna. Pred očami nám ožíva francúzsky front vo svojej zúfalej hrôze. Ako ošetrovateľ sa na ňom ocitne aj mladý šľachtic, priateľ a ochranca Wardovej vnučky Janie. V jej postave nastupuje nová priebojná generácia búrlivých dvadsiatych rokov.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Slovenský spisovateľ

The Maltese Angel, 1992

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Maltézsky anjel. Přihlašte se a napište ho.

Nové komentáře (1)

modranka
22.05.2012 5 z 5

Na obálke knihy je napísané: Román vášní a pomsty. Je to skutočne pravda. Pri čítaní budete prežívať rôzne emócie. Zúfalstvo, bezmocnosť, zúrivosť a na záver príde upokojenie, lebo happy end sa dostaví. Nebudem viac prezrádzať, uškodilo by to zážitku. Pokiaľ viem v češtine zatiaľ toto dielo nebolo preložené. Ak sa mýlim, opravte ma.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Maltézsky anjel v seznamech