Maria Montessoriová přehled

Maria Montessoriová
https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/478205/bmid_maria-montessoriova-9IB-478205.png 4 199 199

Maria Montessoriová byla výrazná osobnost, pocházela ze zámožné italské rodiny, v roce 1896 se stala první doktorkou medicíny v Itálii, zajímala se o výchovu mentálně postižených dětí a o otázku dětských nervových nemocí, později se věnovala propagaci svého programu vzdělávání. Autorka románovou formou přibližuje náročnou cestu této inteligentní vzdělané dívky, která se díky vlastní houževnatosti a cílevědomosti vypracovala mezi odbornou špičku ve svém oboru. Kvalitně napsaný, čtivý a zajímavý biografický román poutavým způsobem seznámí čtenáře s počátky kariéry této významné italské pedagožky a zakladatelky výchovně-vzdělávacího programu Montessori.... celý text

Literatura světová Romány Historické romány
Vydáno: ekniha , Ikar (ČR)

Lehrerin einer neuen Zeit , 2020

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Maria Montessoriová. Přihlašte se a napište ho.

sweeney
23.06.2024 4 z 5

Já se tedy musím přiznat, že jsem o Marii Montessori před čtením této knihy nevěděla. Nicméně teď jsem to napravila :) Příběh se četl dobře, mně jako milovníka historie se hlavně líbil popis prostředí Říma 19. století a poměry v něm. Trošku mě na konci iritoval postoj Marie k vlastnímu těhotenství a lehce sobecké svalování viny na své okolí, ale i přes to bych knihu určitě doporučila :)

DreamerX9
16.06.2024 4 z 5

Z příběhu lze krásně vyčíst hodnoty dnešních montessori škol. Zakladatelka je velmi autemticky popsaná a Příběh je milý, silný a promítají se do něj nejen postavení ke vzdělání žen ale i tehdejší doba. Hezký se to četlo.

m_martina
13.05.2024 5 z 5

O pedagogice, kterou založila paní Maria Montessori, slyšel asi už každý. Ale je úplně něco jiného přečíst si knihu o této silné a obdivuhodné ženě. Její osud byl zajímavý a čtivě zpracovaný, proto hodnotím pěti hvězdami a doporučuji.

Příběh Louise Weberové, múzy Toulouse Lautreca

24.01.2023

Most sebevrahů, Jelení vršek a další knižní novinky (47. týden)

20.11.2022

Knižní novinky (32. týden)

08.08.2021

Kniha Maria Montessoriová v seznamech