Martin Růžek přehled

Martin Růžek
https://www.databazeknih.cz/img/books/27_/279638/mid_martin-ruzek-TJ9-279638.png 5 2 2

Medailon předního českého herce. Autor, renomovaný teatrolog, se zaměřuje výhradně na rozbor Růžkovy divadelní práce, a to od jeho počátků v době druhé světové války až do poslední sezóny v pražském Divadle na Vinohradech, tehdy Divadle čs. armády. Odborný text je doplněn podrobnými poznámkami, přehledem Růžkových rolí na jednotlivých scénách a obrazovou přílohou.... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Martin Růžek. Přihlašte se a napište ho.

Nové komentáře (1)

Bobšule
20.04.2016 5 z 5

Tato publikace není určena pro milovníky biografií známých umělců. Kdo si chce přečíst hezkou, životopisnou knížku o Martinu Růžkovi, nechť raději sáhne po mnohem mladším díle Josefa Petrů a bude určitě moc spokojený. Toto je už teatrologický hardcore, který vstřebá spíše lépe vzdělaný laik, student dramatického oboru a jim podobní. Některé části jinak velice fundovaného textu jsou - logicky - zatíženy dobou. Ale kdo chce, snadno se přes ně přenese. Odbornost a pečlivost, s jakou autor k dílu přistoupil, to vrchovatě vynahrazují. Je převeliká škoda, že kniha končí právě před hercovým nástupem do Zlaté kapličky. Stejně podrobný rozbor jeho tamních rolí by byl více než žádoucí. Žel není patrně již autora, který by na Balvínovu knížku navázal a tuto nejdůležitější kapitolu Růžkova života se stejnou zasvěceností a důkladností popsal.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Martin Růžek v seznamech