Matematika pro zájemce o studium na vysokých školách technických přehled

nehodnoceno
Matematika pro zájemce o studium na vysokých školách technických
https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/118191/bmid_matematika-pro-zajemce-o-studium-na-E1r-118191.JPG 0 0 0

Základní pojmy z matematické logiky a teorie množin; klasifikace čísel, reálná čísla; komplexní čísla; úpravy algebraických výrazů; lineární rovnice a nerovnice, soustavy; kvadratická rovnice a nerovnice; iracionální rovnice, rovnice a nerovnice s absolutní hodnotou; funkce, exponenciální a logaritmické rovnice; goniometrie; planimetrie a stereometrie; vektorová algebra; analytická geometrie lineárních útvarů; analytická geometrie kvadratických útvarů v rovině; arimetrické a geometrické posloupnosti, geometrická řada; kombinatorika. Dodatek, ukázka příkladů z přijímacích zkoušek na fakultách ČVUT v Praze. „Publikace je určena především uchazečům o studium na vysokých školách technického směru a jejím cílem je usnadnit jim přípravu na přijímací zkoušky a současně poskytnout nepříliš rozsáhlý přehled středoškolské matematiky, jejíž znalost se v přednáškách matematiky předpokládá a kterou by tudíž měli dobře znát již při svém vstupu na kteroukoliv vysokou technickou školu. Díky způsobu zpracování však může tento přehled sloužit i k přípravě na maturitu a dále jako příručka pro opakovací a doplňovací kursy středoškolské matematiky. V dodatku jsou ukázky příkladů z přijímacích zkoušek na všech fakultách ČVUT v Praze.“... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Matematika pro zájemce o studium na vysokých školách technických. Přihlašte se a napište ho.

Zatím zde není žádný komentář.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Matematika pro zájemce o studium na vysokých školách technických v seznamech