Harry Potter a Ohnivý pohár přehled

Harry Potter a Ohnivý pohár
https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/12/bmid_harry-potter-a-ohnivy-pohar-780-12.jpg 5 13189 13189

Harry Potter série

V Bradavicích se bude konat Turnaj tří kouzelníků. Zúčastnit se ho smí jen studenti, kterým už bylo sedmnáct let, a tak Harry Potter zatím alespoň sní o tom, že turnaj jednou vyhraje. Jenže když o Halloweenu Ohnivý pohár vyřkne své rozhodnutí, Harry s úžasem zjistí, že je mezi vybranými. Čekají ho smrtící úkoly, draci a temní čarodějové.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Albatros (ČR)

Harry Potter and the Goblet of Fire, 2000

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Harry Potter a Ohnivý pohár. Přihlašte se a napište ho.

Nové komentáře (738)

Holly.W
26.09.2024 5 z 5

Kouzelný svět Harryho Pottera počtvrté. A pro mě asi podesáté přečtené :) autorka drží vysoce nastavenou laťku z předchozích dílů. Opět nezapomenutelný, čarovný příběh. Příběh, od kterého se čtenář nemůže odtrhnout. Už to není taková pohádka, je to drsnější, hororovější. Sledujeme Harryho cestu turnajem tří kouzelníků, sledujeme jak si poradí se třemi extrémně těžkými úkoly. A nakonec, to k čemu už dlouho směřovalo a nakonec došlo. Prostě nemám co bych vytkla, k Harrymu se vždycky ráda vracím.

Corso
11.09.2024

Ani neviem, co s tymto dielom mam za problem. Dva krat!! som rozcital seriu, prvy raz ked to bola novinka, druhy raz ked zacali teraz vychadzat tie krasne ilustrovane vydania. A dva krat som stroskotal na 4. diely Ohnivom pohari. Vzdy ma to uprostred zacne nudit a uz to nedocitam. Prve vydania som vtedy od stvorky dalej ani nekupoval, ilustrovane su krasne, tie chcem :) Je pravda ze touto knihou Rowlingova opusta seriu ucelenych pribehov na jeden zvazok a zacina rozvijat lore, a seria pokracuje ako jednoliata ale viaczvazkova epika.
Kolegyna, fanynka HP mi povedala, nech sa na stvorku vykaslem a prejdem rovno na dalsiu knihu. Ze aj pre nu Ohnivy pohar dost skripe a je trosku zdlhavo nudny. Nedocitane nehodnotim, ale prve tri knihy, take akoby pre mensie deti, sa mi pacili. :) A Jimom Kayom ilustrovane bichle su skratka krasne.

ZanetDesp
06.09.2024 5 z 5

V počátku jsem měla strach z délky knihy, ale nakonec mě nadchla (tak jako všechny HP díla), které jsou pro mě srdcovkou. Nejhorší ale pro mě bylo zjištění, že filmová verze Ohnivého poháru byla snad nejvíce ochuzena o důležité prvky. Skřítka Winky?!

Tiché hlasy, Královský život a další knižní novinky (10. týden)

03.03.2024

50 nejčtenějších knih letošních prázdnin (2022)

04.09.2022

Nezáleží na tom, kto sa čím narodil, ale čo z neho vyrástlo.

Sme silní, ak sme spojení, a slabí, ak sme rozdelení.

Ocenění knihy (1)

2001 - Hugo Award (Best Novel)

Kniha Harry Potter a Ohnivý pohár v seznamech

v Právě čtených160x