Měsíční vitriol přehled

Měsíční vitriol
https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/259941/mid_mesicni-vitriol-zHi-259941.jpg 2 1 1

Historický román o atentátu na francouzského krále Ludvíka XV. náboženským fanatikem Robertem Damiensem v roce 1757. Barvitě jsou popsány pletichy dvořanů, králových milenek a jezuitského řádu o ovládnutí krále a státu.

Literatura světová Romány
Vydáno: , Čin

Le Vitriol de Lune

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Měsíční vitriol. Přihlašte se a napište ho.

Nové komentáře (1)

braunerova
20.05.2023 2 z 5

Kniha má tři části. V první části je představen mladý snílek Blažej Cornillon a jeho záhadný strýc Giambattista, janovský námořník a revolucionář. Oba hrají významnou úlohu v následujících událostech. Druhá část končí pokusem o atentát na Ludvíka XV. O vyšinutém náboženském fanatikovi Damiensovi se toho mnoho nedočtete, podrobně je ale popsána jeho hrozná poprava, po které mnoho lidí začalo krále Ludvíka nenávidět. Hodně prostoru je věnováno pletichám jezuitů. Třetí část je založena na konspirační teorii, že Ludvík nezemřel na neštovice, ale byl otráven. Podrobně jsou popsány poměry u dvora, kde v té době vládla hraběnka du Barry.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Měsíční vitriol v seznamech