Mí černovlasí bratři přehled

Mí černovlasí bratři
https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/39482/bmid_mi-cernovlasi-bratri-JJG-39482.png 4 130 130

Soubor šesti na sebe navazujících povídek ze života 16tiletého chlapce Michaela v době okupace Československa, který zažívá hrůzy nacistické zvůle, jež jej připraví o židovské kamarády. Michael tu vzpomíná na své tři nejlepší kamarády, židovské chlapce, kteří s ním až do tragického roku 1938 chodili do školy. Společně sní o tom, jak po ukončení školy budou cestovat. Do jejich plánů patří i sen o cestě do Palestiny, který trvá až do okamžiku odsunu židovských rodin do koncentračního tábora.... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Mí černovlasí bratři. Přihlašte se a napište ho.

Ristridin
09.06.2024 4 z 5

Pocity marnosti neopustily ani tuto knihu, která následovala po prvním zjevení autora v podobě Pana Theodora Mundstocka. Trochu jiný pohled očima Fukse, který k nám promlouvá svým alter ego, chlapcem Michaelem F., jenž velmi cítí se svými židovskými kamarády. Stalo se to stejné opravdu přímo za války Fuksovi, nebo jen zčásti? To nikdo neví, ale víme, že sám měl strach, aby nebyl do koncentráku poslán, takže jeho zármutek nad vyhaslými hvězdami Židů byl opravdový.
A smutek byl žlutý a šesticípý jako Davidova hvězda.

Doubravka1975
30.10.2021 5 z 5

Silné příběhy vyprávěné třináctiletým Michaelem o svých židovských spolužácích. O smutku, který je žlutý a šesticípý jako Davidova hvězda.....

meluzena
24.05.2021 4 z 5

Z knihy je silně cítit tlak bezmoci a nacistické zvůle, tak jak působila na velice citlivého Michaela a jeho kamarády a blízké, přičemž každá z kapitol („povídek“) má jinou úroveň i formu tohoto tlaku. Vžijete-li se do toho 13-16letého kluka, někdy nemůžete při čtení ani dýchat.
---
„Kchony mi ukazoval album s fotografiemi ze světa. Ukazoval na ty, kam by rád jel. Ukazoval na všechny, protože by rád jel všude.“

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Mí černovlasí bratři v seznamech