Michal Strogov přehled

Michal Strogov
https://www.databazeknih.cz/img/books/93_/93732/michal-strogov-93732.jpg 4 133 133

Jeden z nejlepších autorových románů se odehrává v carském Rusku za fiktivního povstání Tatarů proti v knize nejmenovanému ruskému carovi (z historických souvislostí v knize vypsaných však vyplývá, že se příběh musel odehrát někdy kolem roku 1862 a že tedy muselo jít o cara Alexandra II.). Během tatarského nájezdu dojde k přerušení telegrafického spojení mezi evropskou částí Ruska a jeho asijskými guberniemi. Za této situace je nutno poslat velkoknížeti v Irkutsku, který je zároveň carovým bratrem, zprávu, že ho chce zavraždit zrádce Ivan Ogarev... celý text

Literatura světová Dobrodružné Romány
Vydáno: , Josef R. Vilímek

Michel Strogoff, 1876

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Michal Strogov. Přihlašte se a napište ho.

Nové komentáře (24)

Gveeny
10.08.2024 5 z 5

Rozhodně jedna z nejlepších knih, jaké jsem od Verna zatím četla. Nemá žádné vědecko-fantastické prvky, ale zato je stejně jako Verneovy jiné knihy, plna neočekávatelných zvratů obohacených starou Ruskou kulturou.

rafan65
04.11.2023 4 z 5

Úplně jinak napsaná kniha jak jsem u tohoto autora předpokládal. Jsem celkem překvapený ale není to vůbec špatné. Příběh se sice odehrává za fiktivních událostí ale má pěkný děj a nepostrádá spád. Jsem celkem spokojený a hlavně mile překvapený.

Naďa2411
03.08.2023 2 z 5

I tato Vernerovka není pro autora klasická ač patří mezi nejlepší. Děj aknihy se odehrává kolem roku 1862 v carském Rusku za fiktivního povstání Tatarů proti nejmenovanému ruskému carovi. Mne se toto dílo nelíbilo, moc smutné a násilné.

Knižní novinky (25. týden)

20.06.2021

Kniha Michal Strogov v seznamech