Moje ulice v Paříži přehled

Moje ulice v Paříži
https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/351422/bmid_moje-ulice-v-parizi-uwv-351422.jpg 4 34 34

„Někteří lidé se podívají na rue des Martyrs a vidí ulici. Já vidím příběhy,“ zní úvod spisovatelky Elaine Sciolino ke knížce, ve které popisuje bohatou historii a rušný život jedné pařížské ulice. Svět kolem se mění, ale rue des Martyrs si stále zachovává svůj půvab. Elaine odhaluje kouzlo a osobitost ulice i jejích různorodých obyvatel, díky nimž Paříž ožívá ve vší své velkolepé kráse. Moje ulice v Paříži vás okouzlí svou jedinečností i vylíčením každodenního pouličního života.... celý text

Literatura světová Romány Cestopisy a místopisy
Vydáno: ekniha , Motto

The Only Street in Paris: Life on the Rue Des Martyrs , 2016

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Moje ulice v Paříži. Přihlašte se a napište ho.

Medvědářka
25.03.2024

Mě se kniha líbila. Mám ji v knihovně už opravdu dlouho a její čas přišel až teď.
Styl vyprávění autorky mi sedl. Paříž jejíma očima mě bavila. Poznala jsem historii a kulturu, ale chápu, že někomu by se tyhle podrobné popisy mohli zajídat.
Obálka knihy tomu dala další plusové body navíc.

DominaCZ
15.10.2022 1 z 5

Hvězda za přebal.
Na tu ulici jsem se dívala a nic extra neshledávám.
Pro mě je přitažlivý svět věžáků, Hongkong, Soul, Tokio atd. a ne krámy kde "nejsou dveře a tak tam prší, v zimě je tam zima a v létě kruté horko".

Přijde mi tohle zbožňování přehnaný.
Shrnula bych to tak, že ona všem leze do řiti a jak z knihy vidno, všichni jí údajně taky.

Prodavači ji chtějí nutně poznat osobně a "herci na opačné straně ulice pro mě POKAŽDÉ sehrají šest mini představení a chodí za mnou sousedé i obchodníci, aby mi vyprávěli o ulici jak se změnila".
Jistě, každý se z ní podělá, z Američanky...

Já čekala že to bude třeba kniha o tam žijících lidech a jejich dnech ať už real nebo fikce, nebo třeba příběh třeba jakože páru, čekala jsem den ulice v dešti, prostě cokoliv...jen ne cestovní popis pro zájemce o návštěvu Paříže, a ještě přehnaně nesympoš napsanou, to fakt ne.

Ehwaz
29.06.2022 2 z 5

To je poprvé, co se nemohu rozhodnout pro hodnocení. Kniha je napsaná velmi kvalitně, příjemně, čtivě - 4 hvězdičky. Ale dle mého mínění nejde o beletrii, ale turistického průvodce psaného beletristickým způsobem, a to jsem číst nechtěla - 0 hvězdiček.
Zkrátka obálka a popis knihy jsou zavádějící. Kniha je v podstatě čistým podrobným faktografickým popisem části Paříže prokládaným malými útržky lidských příběhů. Kdo čeká román, nedočká se.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Moje ulice v Paříži v seznamech

v Právě čtených1x